Pytamy przedszkolaków, co to jest miłość. "Kiedy można się całować i spać razem"

Walentynki to święto zakochanych. Niedawno odwiedziliśmy z wizytą przedszkolaków, których zapytaliśmy o to, co to tak właściwie jest miłość. Ich odpowiedzi z pewnością was rozczulą. Posłuchajcie sami.

Gdyby zapytać dorosłych o to, czym jest miłość, to prawdopodobnie większość odpowiedzi znacząco by się od siebie różniła. Dlaczego? Dla każdego miłość może być czymś zupełnie innym. Dla jednych to będzie troska, szacunek, czy poczucie bezpieczeństwa, a dla innych małe gesty, pocałunki, bliskość. A czym dla przedszkolaków jest miłość? Posłuchajcie sami. 

Zobacz wideo To według przedszkolaków jest miłość. "Jak można się całować"

Pytamy przedszkolaków o to, czym jest miłość. "Jak się kogoś lubi" 

Dzieci w przedszkolu pokazały nam, że dla nich tak naprawdę jest jedna definicja miłości. Większość była zgodna, że miłość jest wtedy, kiedy kogoś bardzo mocno kochamy. Oczywiście pojawiły się również takie głosy, że miłość może być wtedy, kiedy kogoś lubimy. Niektórzy tłumaczyli nam również, co można robić, kiedy do kogoś żywi się uczucie. 

Miłość jest wtedy, kiedy kogoś się podrywa. 
Miłość to znaczy, że jest się miłym dla kogoś. 
Miłość, że kogoś się kocha i daje się buziaka. 
Miłość to znaczy, że można się całować i spać razem. 
Miłość to znaczy, że kogoś się lubi, albo nie. 

- mówiły nam dzieci

Poza kamerami zapytaliśmy również niektóre z dzieci, co to są walentynki. - "Walentynki to jest taki dzień, że się komuś okazuje miłość. W tym dniu można np. zrobić dla kogoś laurkę, niespodziankę, kupić kwiatki dla mamy, taty, babci lub dziadka" - mówi nam 6-letnia Zuzia. 

Definicja miłości 

Wiemy już, czym dla dzieci jest miłość, a jak brzmi definicja miłości? Sprawdźmy. 

Miłość  to uczucie, typ relacji międzyludzkich, zachowań, czy postaw. Była i jest inspiracją dla dzieł literackich lub malarstwa. Stanowi ważny aspekt psychologii, filozofii, czy religii. Miłość można podzielić na cztery rodzaje. Eros – to miłość przepełniona namiętnością i romantyzmem. Ludus – to uczucie dotyczy osób, które traktują związek przede wszystkim jako zabawę. Storge – miłość przyjacielska. Pragma – opisywana jest jako miłość praktyczna.
Więcej o: