Kosztuje tylko 2 zł, a pozbędzie się wilgoci z okien na dobre. "Na drugi dzień nie miałam co wycierać"

Problem z wilgocią to częsty przypadek w okresie jesienno-zimowym. Niska temperatura, opady i brak regularnego wietrzenia to tylko niektóre z powodów, dlaczego na naszych oknach pojawia się wilgoć. Jak temu zaradzić? Wykorzystaj nowy trik z TikToka.

Wilgoć na oknach to problem, którego nie należy lekceważyć. Gdy zauważysz na oknach skraplającą się wodę, zacznij działać. Okazuje się, że wystarczy tylko jeden produkt za 2 zł, żeby w kilka dni pozbyć się problemu z wilgocią. Na pewno masz go w swojej kuchni. Co to takiego? Poznaj sprawdzony trik z TikToka.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Dlaczego w mieszkaniu zbiera się wilgoć? Jak temu zaradzić?

Wilgoć może pojawić się w domu z kilku przyczyn. Najczęściej bierze się z zewnątrz, więc w pierwszej kolejności powinnaś sprawdzić szczelność okien i drzwi. Jeśli na oknach zaczyna się skraplać woda, regularnie wietrz i dogrzewaj wszystkie pomieszczenia. W trakcie gotowania używaj okapu, a na garnki zakładaj pokrywki. Na zwiększenie wilgoci w domu wpływa także suszenie prania. Najlepiej robić to w dobrze wentylowanym i przeznaczonym do tego pomieszczeniu. Wieszanie prania w pokoju dziennym może spowodować pojawienie się wilgoci i pleśni.

Sposób na wilgoć na oknach. Ten trik podbił TikToka

Do walki z wilgocią możesz wykorzystać trik, który zawojował TikToka. Użytkowniczka o nicku natitestuje postawiła na parapecie talerzyk z solą. Popularna przyprawa wykorzystywana w kuchni pochłania wilgoć z okna, kumulując ją w sobie. Po kilku dniach zauważysz, że wilgoć z okna zniknęła, a pozostawiona na parapecie sól będzie twarda jak kamień.

Talerzyk z solą na parapecie jako sposób na wilgoć. Czy rzeczywiście działa?

Po obejrzeniu filmiku internauci postanowili przetestować trik z solą w swoich domach. Jakie były efekty? Dla wielu osób porada okazała się niezwykle pomocna.

Tani sposób i działa
Testowałam, sprawdza się. Co prawda wytarłam okno rano, ale na drugi dzień już nie miałam co wycierać
Działa, ja postawiłam kubeczek papierowy z solą
U mnie to działa. Polecam
To działa, bo mam na swoim parapecie sól i mi od kilku miesięcy nie zbiera się wilgoć
Działa. Mam cały czas, ale w kieliszku

Więcej podobnych treści przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o: