Dodaj kilka kropel do wody i umyj okna. Zapomnisz o smugach, a szyby będą błyszczeć

Mycie okien nie należy do przyjemnych czynności. Na szczęście proste, domowe sposoby pomogą pozbyć się uporczywych zabrudzeń i pozostawią szyby bez smug i nieestetycznych zacieków. Metody nie zajmują dużo czasu, dlatego sprawdzą się w wielu domach. Oto co należy zrobić.

Mycie szyb sklepowymi specyfikami sprawia, że na powierzchni często powstają nieestetyczne i nieprzyjemne dla oka zacieki. W trosce o czyste i zadbane okna warto sięgnąć po domowe, sprawdzone metody, które nieraz potrafią zaskoczyć efektem. Wystarczy połączenie kilku prostych składników. Taka domowa mieszanka sprawi, że czyszczenie szyb będzie łatwe, przyjemne i zajmie o wiele mniej czasu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Dodaj kilka kropel do wody i umyj okna. Szybko zapomnisz o smugach

Jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na uzyskanie lśniących, pięknych szyb jest umycie ich roztworem wody i gliceryny. Specyfik sprawi, że na powierzchni utworzy się delikatna, ochronna warstwa, która zapobiegnie osiadaniu kurzu, wody i zabrudzeń, a także pozwoli uniknąć powstania nieestetycznych smug. Wystarczy dodać do miski z wodą około 1 łyżeczkę gliceryny (kilka-kilkanaście kropel), wymieszać i umyć szyby standardowym sposobem. Jeśli nie masz w domu tego produktu, możesz z powodzeniem zastąpić go kilkoma kroplami płynu do zmiękczania tkanin.

Katarzyna Cichopek Cichopek przyćmiona przez "mokrą wpadkę" na antenie. Jej reakcja szokuje

Jak myć okna, żeby nie było smug? Wykorzystaj właściwości octu jabłkowego

Wiele pań domu zdaje sobie sprawę z właściwości czyszczących octu i z sukcesem stosuje popularny produkt w nie tylko do gotowania. Okazuje się, że ocet (w tym przypadku jabłkowy), świetnie sprawdzi się do mycia szyb, bo nada im pięknego, przyjemnego dla oczu blasku. Wystarczy połączyć produkt z wodą w proporcji 1:1 i wyczyścić zabrudzone okna, a później wytrzeć je do sucha miękką ściereczką z mikrofibry. Jeśli nie masz octu jabłkowego, możesz wykorzystać zwykły ocet spirytusowy — niektórzy jednak skarżą się na nieprzyjemny zapach, który wydziela. Z tego względu warto dodać do roztworu kilka kropel lub liści aromatycznych ziół.

Międzynarodowy dzień pizzy 2023. Jak zrobić najlepsze ciasto na pizzę? Dodaj jeden sekretny składnik. Ciasto na pizzę będzie cienkie i pyszne

Więcej o: