Dziecko "rosło w łonie swojego ojca". Sesja ciążowa tej wyjątkowej pary podbiła sieć

Zyia Paval i jej partner Zahad oboje byli w trakcie zmiany płci, gdy podjęli starania, by zostać rodzicami. Opublikowane w mediach społecznościowych zdjęcia z sesji ciążowej szybko zyskały rozgłos. 8 lutego 2023 r., na miesiąc przed planowanym terminem porodu, na świat przyszło ich pierwsze dziecko.

Ziya Paval ma 21 lat, a jej partner Zahad 23. Mieszkają w Indiach, w leżącym na południu stanie Kerala. Stanowią parę transpłciową — Ziya biologicznie urodziła się jako mężczyzna, a Zahad jako kobieta. Oboje byli w trakcie zmiany płci, gdy postanowili podjąć starania o dziecko. Para zyskała rozgłos po opublikowaniu w mediach społecznościowych zdjęć z sesji ciążowej. Partner Ziyi, Zahad, nosił pod sercem ich pierwsze dziecko, które przyszło na świat 8 lutego 2023 r., na miesiąc przed planowanym terminem porodu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Byłe uczestniczki Top Model chcą mieć razem dziecko w Polsce, a znany TikToker zdradza, czemu już nie zostanie inżynierem

Transpłciowa para marzyła o potomstwie. Ziya i Zahad podjęli starania o dziecko w trakcie zmiany płci

Ziya Paval identyfikuje się jako kobieta, a Zahad jako mężczyzna. Para od dawna chciała zostać rodzicami. W rozmowie z portalem "BBC News" wyznali, że ich doświadczenia z ciążą należą w Indiach do nietypowych i o ile im wiadomo, wcześniej żadna transpłciowa para nie została w tym kraju rodzicami w podobny sposób. Zakochani poznali się około trzech lat temu. W tamtym czasie oboje mieli trudne relacje z rodziną. Ziya na co dzień zajmuje się tańcem. - Pochodzę z konserwatywnej muzułmańskiej rodziny, która nigdy nie pozwoliła mi uczyć się tańca klasycznego – powiedziała. - Rodzice byli ortodoksyjni do tego stopnia, że obcinali mi na krótko włosy, żebym nie tańczyła.

Kobieta podjęła decyzję o wyprowadzce podczas jednego z wyjazdów na konkurs tańca, z kolei Zahad opuścił rodzinę po ujawnieniu się jako osoba transpłciowa. Wszystko zmieniło się, gdy zaszedł w ciążę. Wtedy jego bliscy postanowili okazać parze wsparcie i razem z nią czekać na narodziny maleństwa.

Dziś rośniesz w łonie swojego ojca. Gdy je opuścisz, urośniesz w ramionach matki.

- napisała Zyia w jednym z postów na Instagramie.

 

Transpłciowa para doczekała się narodzin pierwszego dziecka. W mediach społecznościowych posypały się gratulacje

Dziecko pary przyszło na świat 8 lutego 2023 r. o 09:37, na miesiąc przed planowanym terminem porodu. Zyia i Zahad poinformowali o jego narodzinach w mediach społecznościowych. Napisali, że pociecha jest zdrowa i waży 2,920 kg. Pod postem informującym o narodzinach dziecka szybko pojawiło się wiele gratulacji i wsparcia.

Jego narodziny tworzą nową historię.
Niesamowite szczęście, dziecko i wy stajecie się w ten sposób częścią historii!
Cieszę się, że widzę ten post. Gratulacje!
Witaj na świecie, maleństwo.
 
Więcej o: