Gwałtowna zmiana pogody. Do Polski nadciąga wichura i opady śniegu

W ostatnim czasie pogoda była bardzo spokojna. Musimy być jednak przygotowani na dosyć sporą zmianę. Co synoptycy przewidują na najbliższe dni? Oto najważniejsze informacje na ten temat.
Zobacz wideo Czy Polacy zauważają inflację? "To nie ma o co pytać"

Pogoda w ostatnich dniach była dosyć spokojna. Musimy być jednak przygotowani na dosyć spore zmiany. Do Polski zbliża się niż, który sprowadzi wichury. Jak informują eksperci z portalu Fani Pogody, silny wiatr dotrze do naszego kraju w najbliższy weekend. 

Do Polski nadciąga wichura. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Niż z północnej Europy sprowadzi do naszego kraju silny wiatr. Na północy będzie miała miejsce umiarkowana wichura, pojawią się także opady. Jednak co istotne, nie będzie to wiatr o sile huraganowej. Mimo to może dać się we znaki. Eksperci przewidują, że w rejonach zachodnich kontynentu może on rozpędzić się nawet do 170 kilometrów na godzinę. 

W nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę czeka nas najintensywniejsza aura. Co więcej, na morzu może w tym czasie wystąpić sztorm. Wiatr będzie wówczas przekraczał 100 kilometrów na godzinę, jednak na nizinach powieje nieco słabiej - do 70-80 km/h.

Kiedy spadnie śnieg?

Jak informuje portal dobrapogoda24.pl, w najbliższą sobotę w prawie całym kraju możemy spodziewać się umiarkowanych i słabych opadów. Jednak w rejonach górskich i podgórskich śnieg popada bardziej intensywnie. W tych miejscach pokrywa śnieżna wzrośnie nawet o kilka centymetrów.

Więcej o: