Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim lustro lub szybę. Efekt? Nie pożałujesz

Ziemianki to jedno z ulubionych warzyw Polaków. Z pewnością goszczą one na wielu stołach podczas rodzinnych spotkań czy obiadów. Jak się jednak okazuje, można je również wykorzystać do czegoś zupełnie innego. Nasz mykowy ekspert Tomek Pazdyk pokaże wam dziś prosty trik z ziemniakiem.

Ziemniak to warzywo, które możemy wykorzystać w kuchni na wiele sposobów. Możemy je po prostu ugotować, zrobić frytki czy talarki, a także purée ziemniaczane czy placki. Opcji jest naprawdę wiele. Okazuje się, że ziemniaka możemy również wykorzystać przy... sprzątaniu! Niektóre detergenty potrafią kosztować krocie, a wykorzystując ziemniaki, które są wciąż dość tanie, nie tylko możemy całkiem sporo zaoszczędzić, ale również sprzątać w duchu eko. Zobaczcie sami. 

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim lustra lub okna. Efekt cię zaskoczy 

Patent z przekrojonym na pół ziemniakiem to jeden z najprostszych domowych sposobów na czyste okna i lustra. Wystarczy dokładnie umyć surowego ziemniaka i go przekroić. Następnie każdą z przekrojonych połówek dokładnie przetrzeć okna lub lustra. Na koniec pozostaje usunięcie nadmiaru soku z szyb i wypolerowanie ich powierzchni czystą szmatką. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się tu ściereczka z mikrofibry lub ręcznik papierowy. 

Jaki efekt uda wam się osiągnąć dzięki temu trikowi? Szyby będą lśnić, a ty unikniesz męczenia się z irytującymi smugami. Co więcej, ten trik można również zastosować w przypadku okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych czy tych wykonanych z przezroczystego plastiku, jak np. w goglach narciarskich czy okularkach do pływania.  

Inne triki z ziemniakiem w roli głównej 

Wiemy już, że ziemniak świetnie się sprawdza w kuchni podczas sprzątania, ale również możemy go wykorzystać w domowych zabiegach. Sok z ziemniaka na włosy? To nie żart. Dzięki niemu staną się odżywione i pełne blasku. Ziemniaki zawierają witaminy z grupy B oraz witaminę C. Warto wspomnieć, że są także źródłem wielu minerałów takich jak magnez, fosfor, cynk, potas, żelazo.

Dzięki cennym składnikom kuracja sokiem z ziemniaków sprawi, że twoje włosy będą mocniejsze, nawilżone, błyszczące i odżywione. Poza tym ten naturalny środek ma także działanie oczyszczające. Może pomóc w odblokowaniu mieszków włosowych. Warto wspomnieć, że taka metoda jest polecana m.in. osobom borykającym się z uciążliwym łupieżem. 

Więcej o: