Te kobiety nie powinny golić miejsc intymnych. Ekspertka ostrzega: Zwiększa się ryzyko infekcji

Kobiety w ciąży są szczególnie narażone na różnego rodzaju komplikacje zdrowotne. Przestrzega przed tym pielęgniarka z Kanady, która udziela się na TikToku. Według niej, golenie włosów łonowych, może wiązać się ze sporymi konsekwencjami. Przed czym ostrzega zagraniczna ekspertka?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jej wideo ma już prawie cztery miliony wyświetleń. Kanadyjska pielęgniarka używająca nicku nutmeg_lc, przestrzega kobiety w ciąży przed depilacją miejsc intymnych. Dlaczego ekspertka odradza golenia włosów łonowych? 

Zobacz wideo Jakie metody depilacji są bezpieczne w ciąży?

Kim jest nutmeg_lc? Na jej profilu często pojawiają się rady dla kobiet 

Angela Grant Buechner to kanadyjska pielęgniarka utytułowana wieloma dyplomami. Na swoim tiktokowym profilu dzieli się z internautami pożytecznymi radami dotyczącymi zdrowia i dzieci. Od 20 lat pracuje z całymi rodzinami. Kobieta zajmuje się także konsultacjami w sprawach laktacji. Obserwuje ją ponad 160 tysięcy użytkowników. Największą furorę zrobił jej materiał na temat golenia miejsc intymnych w ciąży. Według ekspertki depilacja może mieć poważne konsekwencje. - Moim celem na TikToku jest dzielenie się bezstronnymi i nieoceniającymi informacjami, aby ludzie mogli dowiedzieć się czegoś nowego - przyznała pielęgniarka w jednym z wywiadów.

Nie gól włosów łonowych przed porodem. Możesz zwiększyć ryzyko infekcji

- Nadal zdarza się, że kobiety golą włosy łonowe tuż przed porodem. Według badań nie jest to konieczne, a co gorsza zwiększa ryzyko infekcji - podkreślała Angela. W swoim filmiku kobieta wspomina, że depilacja miejsc intymnych po 36. tygodniu ciąży wiąże się z potencjalnymi konsekwencjami zdrowotnymi, nawet w przypadku cięcia cesarskiego. Jej tezę potwierdzają także inne źródła, m.in. Mayo Clinic, czyli organizacja non profit, którą popiera wielu niezależnych ekspertów. Również ich zdaniem ryzyko infekcji u ciężarnych kobiet może zostać zwiększone poprzez depilację włosów łonowych.

Więcej o: