Ma 23 lata i żyje w całkowitym celibacie. "Odzyskałam moc, czuję się wolna"

Wbrew narzekaniom na brak granic i nadmierne wyzwolenie wśród młodych osób, według najnowszych amerykańskich badaczy, pokolenie Z uprawia mniej seksu, w porównaniu do starszej generacji. I jest to ich świadomy wybór. Przykładem jest Mariemilia Cedeno, która opowiedziała, dlaczego wybrała celibat i co jej to dało.

Naukowcy z Uniwersytetu Rutgers i Uniwersytetu w Albany przeprowadzili badanie, z którego wynika, że Amerykanie w wieku od 18 do 23 lat uprawiają o 14% mniej seksu w porównaniu do tej samej grupy wiekowej, ale o dekadę wcześniej. Zaskakujące? Mówi się, że gen Z często dokucza samotność, ale celibat u wielu osób to bardzo świadoma i niezależna od tego decyzja. 23-letnia Mariemilia Cedeno na TikToku opowiedziała, dlaczego na niego się zdecydowała. Jej wypowiedź zacytował nawet Daily Mail.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Finał wyprzedaży w Wojas! Te przecenione modele to hity nadchodzącej wiosny!

Rozczarowania w pracy i w życiu. Mariamilla podjęła radykalną decyzję

Mariemilla Cedeno tuż po 20-tce trafiła do korporacji, a także jak wiele innych singielek od czasu do czasu wdawała się w przelotne znajomości, które zawierała poprzez różne portale randkowe. I oba te obszary mocno ją rozczarowały. Praca w korpo był dla niej stresująca i mało satysfakcjonująca, a szybko kończące się relacji przyczyniły się do powstawania kompleksów. W końcu postanowiła rozstać się z tym, co jej nie służy. Złożyła wypowiedzenie, a także wyrejestrowała się z portali i aplikacji randkowych. Nie chodziła na randki, nie chciała też przygodnego seksu. Pierwszymi wrażeniami podzieliła się po 6 miesiącach celibatu.

 

Zalety celibatu. Mariemilla mówi, że dał jej wolność

Mariemilla zaczęła od tego, że uniezależniła się od czyichś opinii i komplementów. Przestała myśleć o tym, co ktoś powie o jej ciele. Zdała sobie sprawę z tego, że teraz jej szczęście zależy tylko od niej i pokochała siebie i swoje towarzystwo. Nie czeka na aprobatę ze strony mężczyzn, a to dało jej duże poczucie wolności. W rozmowie z dziennikarzami „Daily Mail" powiedziała:

Moje szczęście nie zależy już od tego, czy mam chłopaka, który nazywa mnie ładną, bo sama mogę nazywać siebie ładną. Odzyskałam moc, czuję się wolna. Jestem z siebie bardzo dumna. Zyskałam wiele szacunku do siebie. Moje szczęście było bardzo zależne od innych osób. Abstynencję od spotykania się z facetami postrzegam jako sposób na odzyskanie władzy nad samą sobą.

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Pod jej filmem na TikToku pojawiło się sporo wspierających komentarzy od osób, które podjęły podobną decyzję. Jedna z użytkowniczek napisała, że dzięki celibatowi zniosła lepiej rozstanie, ponieważ wie, że umie być singielką i dobrze jej z tym. Zerwanie jest wtedy mniej traumatycznym doświadczeniem.

Więcej o: