Miała siedmiu mężów, a jeden był o 20 lat młodszy. Życiem Elizabeth Taylor oburzony był nawet Watykan

Elizabeth Taylor przeszła do historii nie tylko z powodu znanych ról filmowych, lecz także burzliwego życia prywatnego. Miała siedmiu mężów, jednak tylko jednego z nich kochała naprawdę. Poznajcie kulisy życia filmowej Kleopatry.

Elizabeth Taylor urodziła się w 1933 roku. Popularność przyniosła jej pierwszoplanowa rola w filmie "Wielka nagroda". Gdy miała 14 lat, wyglądała tak dojrzale, że mężczyźni traktowali ją jak dorosłą kobietę. W pewnym momencie znajdowała się w czołówce najbardziej znanych aktorek swojego pokolenia, tuż obok Marylin Monroe i Audrey Hepburn. Jej kariera nabierała tempa, jednak ona sama była nieszczęśliwa. Jaka naprawdę była Elizabeth Taylor i dlaczego sama siebie określała więźniem miłości?

Zobacz wideo Po Hollywood krążą różne teorie spiskowe. Niektóre są przerażające!

Burzliwe życie prywatne Elizabeth Taylor. Zawodowe sukcesy i miłosne niepowodzenia

Elizabeth po raz pierwszy wyszła za mąż w wieku 18 lat. Małżeństwo nie było jednak udane i już pół roku później aktorka była rozwódką. Nicky Hilton nie szanował swojej żony, a raz kopnął ją w brzuch tak mocno, że straciła pierwszą ciążę. Później wzięła ślub z Michaelem Wildingiem, starszym od niej o 20 lat. Michael nadużywał alkoholu i był zazdrosny o sukcesy żony, więc aktorka postanowiła zakończyć małżeństwo. Trzeci mąż Elizabeth, Mike Todd, zginął w katastrofie lotniczej. Gwiazdę pocieszył Eddie Fisher, z którym również stanęła na ślubnym kobiercu. Potem związała się z Richardem Burtonem, którego poznała na planie filmu "Kleopatra". To właśnie o nim po latach mówiła, że prawdziwym uczuciem darzyła tylko jego. Po rozwodzie z Burtonem wyszła za mąż za senatora Johna Warnera. Ostatnim mężem Taylor został 20 lat młodszy Larry Fortensky, jednak i to małżeństwo nie przetrwało próby czasu.

 

Wielka miłość Elizabeth Taylor i Richarda Burtona. "Będę za nim tęsknić aż do śmierci"

W otoczeniu Elizabeth i Richarda mówiło się, że jednocześnie wydobywa ona z niego najlepsze i najgorsze cechy jego osobowości. Kłócili się publicznie, pili duże ilości alkoholu i prowadzili bujne życie. Swego czasu w watykańskim tygodniku został opublikowany list otwarty, w którym potępiono aktorów za "publiczne cudzołóstwo". Rok po rozwodzie para wzięła drugi ślub, jednak rozwód przyszedł bardzo szybko. Ich związek był jednym z najgłośniejszych w całym Hollywood. Pasja, wielka miłość i równie wielka zazdrość. Elizabeth i Richard pozostawali w bliskich stosunkach aż do jego śmierci w 1984 roku. Kilka dni przed śmiercią Burton wysłał do aktorki list, w którym proponował, aby dali sobie jeszcze jedną szansę. Taylor poznała jednak jego treść zbyt późno. -Tylko Richarda naprawdę kochałam i to on wciąż się dla mnie liczy. Będę za nim tęsknić aż do śmierci - przyznała po latach Elizabeth.

 

Więcej podobnych treści przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o: