Dodaj do wody i namocz firanki. Wystarczy 1 zł, aby materiał odzyskał śnieżnobiały kolor

Śnieżnobiałe firanki to marzenie każdej pani domu. Zdarza się jednak, że mimo regularnego prania materiał szarzeje. Pewien domowy produkt może rozwiązać ten problem. Sprawdź, czy masz go w swojej kuchni.

Firanki to ważny element dekoracyjny, dlatego każdej z nas zależy na tym, żeby prezentowały się elegancko. Kiedy zwykły płyn do prania zawodzi, warto wypróbować pewne domowe sposoby, dzięki którym twoje firanki znów staną się śnieżnobiałe. Podpowiadamy, jakie produkty będą ci potrzebne. Na pewno masz je w swojej kuchni lub apteczce.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Jak skutecznie wybielić firanki? Sięgnij po proszek do pieczenia

Firanki pierzemy zazwyczaj kilka razy w roku. Obowiązkowo w okresie przedświątecznym, kiedy gruntownie sprzątamy całe mieszkanie. Jeśli marzysz o śnieżnobiałych firankach, namocz je w wodzie z dodatkiem proszku do pieczenia. W 5 litrach wody rozpuść jedno opakowanie proszku do pieczenia i pozostaw materiał do namoczenia na kilka godzin. Później standardowo wypierz firanki w pralce.

W czym prać firanki, żeby były śnieżnobiałe? Ten produkt dostaniesz w aptece

Pranie firanek dla wielu osób może być wyzwaniem. Są wykonane z delikatnego materiału, dlatego łatwo je uszkodzić. Zastanawiasz się, jak skutecznie wybielić firanki, żeby znów zachwycały wyglądem? Dobrym sposobem na przywrócenie firankom śnieżnobiałego koloru jest aspiryna. Rozkrusz 5 tabletek aspiryny i rozpuść je w 5 litrach wody. Włóż firany do powstałej mieszanki i namaczaj przez kilka godzin. Po tym czasie upierz firanki w pralce.

Twoje firanki zrobiły się szare albo pożółkły? Nie musisz ich wyrzucać

Do wybielenia firanek możesz też skorzystać z innych domowych produktów. Wystarczy, że dosypiesz do prania łyżeczkę sody oczyszczonej, a skutecznie wydobędziesz biel z materiału. Innym rozwiązaniem jest namoczenie wcześniej wypranych firanek w mieszance 3 litrów wody i 4 łyżek soli. Po kilku godzinach dokładnie opłucz firanki i rozwieś do wyschnięcia.

Więcej podobnych treści przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o: