Rozpuść w wodzie i wetrzyj w kanapę. Zapomnisz o plamach i zaciekach, a materiał będzie jak nowy

Jak wyczyścić kanapę? Czynność nie należy do przyjemnych i zajmuje wiele czasu, dlatego warto znaleźć sposoby, które znacznie ją ułatwią. Okazuje się, że wystarczy domowa mieszanka z wykorzystaniem produktu, które większość z nas ma w swojej szafce. Jak ją przygotować?

Niewiele osób lubi czyścić kanapę. Zadanie często jest trudne, a na dodatek zajmuje sporo czasu. Gdy widok coraz większej ilości plam i zabrudzeń przyprawia cię o ból głowy, nie zakrywaj ich elegancką narzutą, lecz rozważ zastosowanie prostych, domowych sposobów. Samodzielnie przygotowana mieszanka szybko zlikwiduje bakterie wpływające negatywnie na zdrowie, a mebel będzie czysty, zadbany i zachwyci niejedno oko.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Jak wyczyścić kanapę domowym sposobem? Rozpocznij od odpowiedniego przygotowania mebla

Przed czyszczeniem kanapy warto wyczyścić powierzchnię z drobinek kurzu, sierści, naskórka, piasku i innych zabrudzeń. Przyda się odkurzacz, jednak możliwe, że urządzenie nie da rady dotrzeć we wszystkie zakamarki. Z tego względu warto wspomóc się szczotką z miękkim (do kanapy skórzanej) lub twardym włosiem (do kanapy materiałowej). Równie istotne jest wyczyszczenie nóżek mebla i innych elementów drewnianych — tu sprawdzą się zwykłe chusteczki nawilżane.

Jak wyczyścić kanapę bez zacieków?  Zalej jedną sztukę wrzątkiem i wetrzyj, a mebel będzie jak nowy

Mało kto wie, że świetnym środkiem do czyszczenia kanapy jest niepozorna tabletka do zmywarki, którą niektórzy z nas mają w swojej kuchni. Co ważne, metoda nie pozostawia nieprzyjemnych dla oka zacieków, a dodatkowo likwiduje nieprzyjemne zapachy. Z tego względu warto ją wypróbować, gdy sklepowe detergenty nie radzą sobie z problemem. Jedyne co należy zrobić, to rozpuścić jedną kapsułkę we wrzącej wodzie, poczekać, aż płyn ostygnie i rozpocząć czyszczenie mebla. Warto wykorzystać do tego materiałową ściereczkę, którą można wcześniej przymocować za pomocą gumki recepturki do pokrywki od garnka. Po wszystkim należy pozostawić sofę do wyschnięcia, jednak warto zachować ostrożność, by podczas czyszczenia za bardzo jej nie zmoczyć, a tym samym nie uszkodzić tapicerki.

Więcej o: