Położna ujawnia najdziwniejsze przedmioty, jakie wyjmowała z kobiet. "Już wszystko widzieliśmy"

Choć jest to niewiarygodne, oprócz urodzenia dziecka, położne i lekarze odkryli wiele innych fascynujących i dziwnych rzeczy w kobietach. Od nietypowego sposobu na oświadczyny, aż po zadziwiające znaleziska podczas porodu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Brytyjski portal The Sun przeprowadził wywiad z Piroską Cavell. Kobieta przez wiele lat pracowała jako położna. Nie tylko w brytyjskich klinikach, ale również w NHS, czyli brytyjskiej publicznej opiece zdrowotnej. Po pewnym czasie Cavell zdecydowała się założyć własną klinikę Clinic Sese, zajmującą się szeroko pojętym dobrostanem kobiet. Teraz podzieliła się historiami, których była świadkiem w swojej karierze.

Zobacz wideo Profilaktyka raka piersi u Polek. A ty jak często się badasz? [SONDA]

Wyciągnęła dziesiątki przedmiotów z wnętrza przyszłych mam. Co znalazła?

55-latka ujawniła "jedno z najlepszych" znalezisk w trakcie pracy jako położna w szpitalu. W pochwie kobiety, która miała urodzić, znalazła parę majtek od stroju kąpielowego. Gdy przystąpiła do usuwania garderoby z wnętrza kobiety, ta rzekła:

Och, nie widziałam ich od około dziewięciu miesięcy.

Później wyszły na jaw okoliczności, w jakich doszło do tego, że stringi znalazły się wewnątrz pochwy kobiety. Okazało się, że 9 miesięcy wcześniej, para będąc po kilku lampach wina, konsumowała swój związek na plaży. Właśnie wtedy miała na sobie skąpe majtki wiązane z boku. W trakcie stosunku dół od bikini rozwiązał się i trafił do środka. Dla położnej zadziwiający jest fakt, że nie doszło w tym czasie do infekcji. 

Piroska zdradziła również, że niektóre przedmioty mogą utknąć za szyjką macicy lub owinąć się wokół niej, co prowadzi do kilku nieoczekiwanych wyników podczas badania. Jednym z takich znalezisk wewnątrz pewnej kobiety był plastikowy czubek miotły. Kobieta wymienia również zagubione tampony, sztuczne paznokcie, kolczyki i nakładki na długopisy. Położna przestrzega, że wszystko, co utknęło w pochwie, stanowi problem, ponieważ może prowadzić do infekcji. W rozmowie z The Sun zaleca:

Wszelkie nietypowe objawy, upławy, zapach czy dyskomfort kobiety powinny zgłaszać. Nie ma się czego wstydzić, my naprawdę już wszystko widzieliśmy.

Zadziwiające zaręczyny pewnej pary. Sytuację opisał Adam Kay

Świadkiem innej zaskakującej sytuacji był Adam Kay. Mężczyzna początkowo pracował jako lekarz, a obecnie jest komikiem i scenarzystą. Jego praktyka w specjalizacji ginekologia i położnictwo była również okazją do bycia obecnym w przypadku niecodziennych sytuacji. W drugim odcinku serialu BBC One "Będzie bolało" lekarz spotyka młodą kobietę, której coś utkwiło w pochwie. Była to niespodzianka dla jej chłopaka, który również tam był. Chodziło o jajko Kinder z pierścionkiem zaręczynowym wewnątrz pochwy, którego chłopak nie był w stanie wyjąć. Konieczna więc była, pomoc lekarza, który je usunął. Kobieta kazała otworzyć jajko towarzyszącemu jej chłopakowi. Ten zaskoczony, ujrzał w środku pierścionek. Oświadczyny zostały przyjęte. 

Adam Kay w trakcie swojej pracy w szpitalu dokonał jeszcze paru takich zaskakujących znalezisk tj. gąbka do kąpieli w kształcie głowy Strażaka Sama.

Więcej o: