W ilu stopniach prać ręczniki? Jedna zmiana sprawi, że będą miękkie i puszyste

W ilu stopniach prać ręczniki, żeby całkowicie pozbyć się z nich bakterii? Poznaj sprawdzony trik na dezynfekcję tkaniny, tak, aby pozostała miękka i pachnąca na długo. Sam proces nie jest skomplikowany, jednak warto poznać w tej kwestii kilka porad.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste? Jest na to sposób. Oprócz zadbania o stan tkaniny musisz pamiętać także o odpowiedniej dezynfekcji materiału. Pozbądź się bakterii z powierzchni ręcznika, piorąc go w tej temperaturze.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

W ilu stopniach prać ręczniki? Popularny wybór wcale nie jest najlepszy

Wiele osób, chcąc zdezynfekować ręczniki, ustawia pralkę na 90 stopni Celsjusza. Nie jest to najlepsza z możliwych konfiguracji. Tkanina pod wpływem zbyt wysokiej temperatury może się "wygotować", przez co staną się nieprzyjemne w dotyku. Jeśli chcesz tego uniknąć, sprawdź najpierw metkę i zawarte na niej instrukcje. Jeśli jednak nie znajdziesz jej na ręczniku, wypierz go w 40°C lub 60°C. Nie dość, że zadbasz o miękkość materiału, to w dodatku pozbędziesz się bakterii zalegających na materiale. Ta jedna zmiana sprawi, że ręczniki będą puszyste i przyjemne w dotyku.

Trik na puszyste i pachnące ręczniki. Pamiętaj o tych zasadach

Przy praniu ręczników musisz pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Oprócz wspomnianej wcześniej temperatury musisz także zadbać o odpowiednią segregację wg. koloru. Nikt przecież nie chce, aby biała tkanina stała się nagle różowa. Co więcej, przy praniu materiału tego typu nie możesz korzystać z silnych detergentów oraz płynu do płukania. Ich działanie sprawia, że ręcznik staje się szorstki i nieprzyjemny w dotyku. Zamiast używać markowych środków czystości, sięgnij po sprawdzone domowe triki

Jeśli chcesz, żeby ręczniki pachniały i pozostały miękkie przez długi czas po praniu, skorzystaj z domowego detergentu. Jedyne czego potrzebujesz to soda oczyszczona i ocet. Pamiętaj jednak, że z tego sposobu lepiej korzystać przy praniu białych ręczników. Rozpuść proszek w wodzie, po czym wlej go do przegródki na płyn do płukania. Następnie wlej do bębna nieco octu. Ta kombinacja produktów zapewni miękkość tkaninie nawet na kilka tygodni po praniu. 

Więcej o: