Włóż do doniczki i podziwiaj efekty. Trik za 1 zł sprawi, że storczyk będzie uginał się od kwiatów

Storczyki to chętnie wybierane rośliny, które królują w domach i na parapetach. Nic dziwnego, są przepiękne i dostępne w wielu kolorach. Niezwykle urokliwe bywają jednak kapryśne. Co zrobić, aby zawsze rosły bujne i zdrowe? Poznaj niezawodny trik, dzięki któremu zawsze będą zachwycać.

Storczyki, nazywane także orchideami, występują w wielu kolorach — różach, fioletach, bielach, a gdy kwitną, zapierają dech w piersiach. Choć pielęgnacja nie jest wybitnie skomplikowana, zdarza się, że nie chcą wypuścić nowych pąków, a ich liście żółkną. Na szczęście istnieje prosty sposób, który temu zaradzi.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Jak wzmocnić storczyka, by pięknie kwitł? Wetknij w ziemię ząbek czosnku

Domowe sposoby są nie tylko niezwykle skuteczne, ale przede wszystkim tanie i bezpieczne. Pewna TikTokowa twórczyni postanowiła podzielić się niezawodnym trikiem, dzięki któremu jej storczyki zawsze pięknie rosną, mają wysyp nowych pąków, a liście są soczyście zielone. Na filmiku pokazuje, jak wkłada do ziemi w doniczce obrany ząbek czosnku.

Po prostu obierz 1 ząbek czosnku i włóż do ziemi w kwiatku. Po ok. 2 tygodniach zauważysz pąki

- napisała dokładniej w odpowiedzi na jeden z komentarzy. Ponieważ wielu użytkowników nie wierzyło w skuteczność jej triku, opublikowała drugie nagranie, w którym pokazała efekty czosnkowej kuracji.

Internauci zdradzili swoje sposoby na to, by storczyki uginały się od kwiatów. Są proste i tanie

Na drugim filmiku autorka udowodniła, że jej sposób działa. Pokazała, jak z pomocą czosnku, w niespełna miesiąc, zmienił się jej storczyk. Pojawiło się na nim dużo nowych kwiatów, a liście stały się soczyście zielone. W komentarzach nie brakowało słów zachwytu. Co więcej, internauci chętnie podzielili się swoimi trikami, na zdrowe i kwitnące orchidee. 

Raz w miesiącu nawadniam wodą z czosnkiem. Każdy storczyk w ten sposób da się uratować i wzmocnić.
Czosnek i skórki od bananów serio działają.
1. Wysuszyć skorki z bananów 2. Zagotować wodę z nimi i wystudzić 3. Przelewać nią storczyki. Liście będą duże, ciemnozielone, a kwiaty piękne.
Skorupki od jajek zalane wodą! Najlepszy sposób od lat.
Moja żona podlewa drożdżami z wodą, rosną jak szalone.

Jak widać po nich, domowe metody naprawdę cieszą się coraz większą popularnością oraz skutecznością. Chemiczne nawozy z sukcesem zastąpisz domowymi mieszankami z produktów, które znajdziesz w kuchni, bądź zazwyczaj traktujesz jako resztki.

Więcej o: