Rozpuść w wodzie i nałóż na plamę. Zabrudzenie zniknie, a ubranie będzie wyglądało jak nowe

Wystarczy chwila nieuwagi, by poplamić ulubione ubranie. Podczas gdy zwykłe pranie w pralce nie przynosi efektów, warto wypróbować inne sprawdzone metody. W usunięciu uporczywych plam sprawdzi się popularna w kuchni tabletka do zmywarki. Już jednak kapsułka wystarczy, by rozwiązać problem.

Sprzątanie różnych domowych powierzchni może być przyjemne, o ile wykorzystujemy w tym celu preparaty, które dobrze sobie z tym radzą. Czasem specjalne detergenty ze sklepu nie są w stanie doczyścić zabrudzeń, dlatego warto postawić na inne metody. Okazuje się, pomocna jest zwykła tabletka do zmywarki, którą większość z nas ma w swoim domu. Sprawdź, jak wykorzystać zaledwie jedną kapsułkę do wywabienia uporczywych plam na jasnych ubraniach. Sposób szybko przyniesie pożądany efekt.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Rozpuść w wodzie i nałóż na plamę. Ubranie będzie wyglądało jak nowe

Zaledwie chwila nieuwagi wystarczy, by poplamić jasne ubranie kawą, innym napojem lub jedzeniem. Jeśli ci się to zdarzyło i nie wiesz, jak pozbyć się zabrudzenia a zwykłe pranie w pralce nie daje efektów, wypróbuj prostą metodę z wykorzystaniem tabletki do zmywarki. Wystarczy zwilżyć materiał wodą, potrzeć zabrudzenie kapsułką i poczekać 10-15 minut. Ostatnim krokiem jest standardowe wypranie ubrania. Produkt ze względu na swoje właściwości zadziała jak skuteczny odplamiacz. Trik sprawdzi się również na trudne do usunięcia plamy pod pachami i na białym kołnierzu.

Do czego jeszcze wykorzystać tabletkę do zmywarki? Z tych rozwiązań nie zdawałaś sobie sprawy

  1. Czyszczenie pralki — Włóż do pustego bębna dwie kapsułki bez osłonek i nastaw program na temperaturę 60 stopni Celsjusza. Po zakończeniu cyklu pralka będzie lśnić czystością.
  2. Czyszczenie piekarnika — Rozpuść tabletkę w ciepłej wodzie, zanurz w roztworze szmatkę i pocieraj energicznie zabrudzenia. Tłuszcz i inne zabrudzenia zejdą dużo łatwiej.
  3. Czyszczenie luster — Rozpuść kapsułkę w wodzie i umyj powierzchnię przy pomocy miękkiej ściereczki, a zapomnisz o smugach i zaciekach. Na koniec przetrzyj lustro do sucha.
  4. Czyszczenie podłogi — Rozpuść kapsułkę w 1 l gorącej wody i umyj panele przy pomocy mopa lub delikatnej gąbeczki. Podłoga będzie czysta i zdezynfekowana.
  5. Czyszczenie przypalonego dna garnka — Włóż do środka tabletkę i zalej ją niewielką ilością wody. Pozostaw roztwór na kilka godzin, a następnie wyszoruj powierzchnię. Spalenizna zejdzie bez większego wysiłku.
Więcej o: