Barana obsyp komplementami, a lwa prezentami. Dowiedz się, jaki jest twój astrologiczny język miłości

Nie każdy ucieszy się na kwiaty i nie każdy potrzebuje czułości. Sposób okazywania uczuć to bardzo złożona sprawa, która kształtuje się nie tylko indywidualnie, ale i osobno w każdym związku. Astrologia próbuje nieco pomóc w rozszyfrowaniu języka miłości, a wnioski są zaskakujące.

Wierzyć czy nie wierzyć horoskopom? Oto jest pytanie. Z pewnością możemy je przeczytać z otwartą głową, ale lepiej nie podejmować ważnych decyzji na podstawie przepowiedni. Horoskopy to mała podpowiedź i okazja do zastanowienia się, czy jakaś kwestia nas rzeczywiście dotyczy. Typologia znaków zodiaków próbuje w pewien sposób uporządkować cechy charakteru i wynikające z tego konotacje. Znana brytyjska wróżka Lisa Stardust poszła o krok dalej i opracowała charakterystykę języka miłości dla każdego znaku. Może odnajdziesz w nich coś dla siebie?

Bądź uważny na partnera. To klucz do języka miłości

Czerwone róże, droga biżuteria, perfumy czy uroczysta kolacja to najczęściej spotykane pomysły okołowalentynkowe. Dla jednych będą podarunkiem z rozmachem, dla innych oklepanym gestem bez polotu. W wyborze prezentu walentynkowego warto kierować się tym, co wiemy o ukochanej osobie. Uważność, ciekawość i empatia mogą doprowadzić do nas do oryginalnego pomysłu, który być może wcale nie będzie wymagał nakładu finansowego, albo nie będzie nawet konkretną rzeczą. A takie „spersonalizowane" podejście na ogół najlepiej się sprawdza. Ale język miłości to nie tylko prezenty, to codzienne funkcjonowanie i pielęgnowaniu związku, które dla każdego może mieć inną formą. Lisa Stardust na łamach brytyjskiego Vogue'a podzieliła się swoimi obserwacjami związanymi ze znakami zodiaku. Może wniosą coś inspirującego do twojego związku?

1. Baran potrzebuje dużej ilości komplementów. Bez nich po prostu więdnie, dlatego często na początku związku aż kipie energią, ale gdy z czasem partner przestaje chwalić Barana, to wtedy zaczyna tracić wiarę w siebie. Warto pamiętać, że komplementy nie muszą ograniczać się do wielkich osiągnięć czy pięknego wyglądu. Komplementy to również pochwalenie przygotowanego posiłku, docenienie małych sukcesów i pamiętanie o tym, co nas ujęło. Chwalony Baran to Baran spełniony.

2. Byk łaknie dotyku i okazywania uczuć poprzez kontakt fizyczny. Może być kilkadziesiąt lat w związku, a i tak z przyjemnością będzie trzymał się za ręce z ukochaną osobą na spacerze. Codzienne pocałunki, przytulenie, przelotny dotyk podczas przechodzenia siebie, dają mu poczucie zaangażowania i stabilizacji w uczuciach. Z Bykiem nie ma mowy o spaniu po dwóch stronach łóżka. Jego codzienność musi zawierać, choć odrobinę czułości.

3. Bliźnięta szalenie cenią sobie poczucie humoru. Jeśli chcesz okazać im uczucia, to czasami obróć sprawę w żart, ale oczywiście nie bagatelizując jej. Bliźnięta docenią wyjście do kina na komedię lub zorganizowanie spontanicznego wypadu. Bycie z Bliźniętami to przygoda i zabawa, zatem żarty podczas gotowania czy sprzątania dodają im energii i utwierdzają w przekonaniu, że są w związku z bratnią duszą.

4. Rakowi uczucia można okazać w pewien prosty, ale jakże efektywny sposób. Wystarczy poświęcić uwagę jego zainteresowaniom. Wtedy Rak czuje się ważny, zauważony i doceniony. Jeśli uwielbia powieści kryminalne, to przeczytaj jakąś po nim, ażeby później wspólnie dyskutować. A jeżeli kocha piesze wędrówki, to spróbuj choć raz wybrać się na nie wspólnie. Idealnie byłoby dzielić te same pasje, ale już samo zainteresowanie jego hobby daje Rakowi bardzo wiele. 

OFERTY AVANTI24.PL: Nowa kolekcja sukienek w Reserved

5. Lwy lubią być w centrum uwagi i brylować w towarzystwie. Niektórych może to odstraszać, ale warto pamiętać, że ta potrzeba często łączy się z odwagą i umiejętnością podejmowania ważnych decyzji. Jak okazać Lwowi uczucia? Pozwól mu błyszczeć! Pochwal go w towarzystwie, wysłuchaj z uśmiechem nawet przydługiego monologu i zagwarantuj bezpieczeństwo w cichej ostoi, jakiej jest dom, ponieważ waleczny Lew po brylowaniu potrzebuje wytchnienia w domu. To właśnie Lwy mogą też docenić czerwone róże, drogi zegarek czy biżuterię jako prezenty. 

6. Panna ma zupełnie odmienne potrzeby, ponieważ jest to znak szalenie praktyczny, a wręcz przyziemny. Nie ceni wielkich gestów, zamiast słów woli czyny. Doceni wszelkie prezenty, które w jakiś sposób jej się przydadzą, bo to oznacza, że partner słucha i wyciąga wnioski. Jeśli zauważysz, że pannie popsuł się jakiś sprzęt, wspomina o czymś, co przyda się w jakiejś czynności, to będzie strzał w dziesiątkę!

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

7. Waga to wspaniały partner. Zawsze dąży do równowagi, dlatego kłótnie z nią często kończą się wyciąganiem wniosków, a nie przerzucaniem się winą. Waga to znak zodiaku, który sam uwielbia rozpieszczać partnera i już to daje jej ogromną radość. Jeśli chcemy obdarować Wagę czymś szczególnym, to postawmy na doznania, a nie rzeczy. W jej przypadku wyjście na koncert, wspólny wyjazd czy śniadanie w łóżku będą idealnym pomysłem.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

8. Skorpion ceni sobie namiętność, bez względu na staż związku. Stopniowe wygasanie chemii na rzecz bardziej przyjacielskiego układu będzie dla niego bolesne, dlatego też warto zadbać o balans. Podgrzewanie atmosfery, rozbudzanie namiętności Skorpion interpretuje jako ciągle zainteresowanie i wyraz atrakcyjności. Kusząca bielizna, wspólna kąpiel, wieczór w spa to jedne z być może bardzo trafionych pomysłów. Jednak najważniejsze jest podtrzymanie namiętności. 

9. Strzelec ma zbliżone potrzeby do Skorpiona, choć w jego przypadku jest nieco trudniej. Strzelec ceni sobie niezależność i pewną niedostępność, lubi uwodzenie. Nie dla niego jest partner, którego całym światem jest związek. Lepiej czują się z osobą, która ma własnych przyjaciół, hobby i świetnie bawi się w swoim własnym towarzystwie. Okazywanie uczuć Strzelcowi to danie mu wolności, niezależności, niezabranianie wyjazdów z przyjaciółmi, czyli jednym słowem obdarzeniem go dużym zaufaniem. Strzelec za to odwdzięcza się zaangażowaniem, oddaniem i radością ze wspólnego czasu.

Zobacz wideo Z ilu faz składa się związek? Pytamy seksuolożkę Magdalenę Niewęgłowską

10. Koziorożec kocha piękną codzienność opartą na dbaniu o detale. Nie lubi okazywania uczuć od czasu do czasu wielkimi prezentami. Jest praktyczny i ceni drobne gesty, dlatego przygotowanie lunchu do pracy, sprawiedliwy podział obowiązków w domu, wyręczenie w jakichś sprawach, czy nawet wstawanie w nocy do dziecka zupełnie mu wystarcza. Doceni śniadanie do łóżka, spontaniczne wyjście do kina czy obejrzenie ulubionego filmu. Tak niewiele, a tak wiele,

11. Wodnik to typowy intelektualista, dlatego wchodzenie z nim w dyskusje sprawia mu wyjątkową satysfakcję. W jego przypadku sprawdzi się zainteresowanie książkami i filmami, które uwielbia. Droga do  serca Wodnika wiedzie przez zajęcia intelektualne. Zaproś go na wystawę, wieczór poezji, albo zorganizuj wycieczkę do wyjątkowo atrakcyjnego turystycznie miasta. Będzie wniebowzięty.

12. Ryby potrzebują wsparcia, w dążeniach, w marzeniach, w planach. Idealny partner to taki, które wierzy w nie i motywuje do działania. Jeśli krytykuje, to opiera się tylko na konkretnych argumentach, ale wciąż nie podcina skrzydeł. Ryby uwielbiają snuć plany, dlatego kochają wszelkie listy i układanie grafików. Jeśli chcesz pokazać Rybom uczucia, to spróbuj uczestniczyć w tych planach. 

Charakterystykę języków miłości znaków zodiaków opracowała Lisa Stardust, opublikowano ją na łamach British Vogue.

Więcej o: