Czym wyczyścić fugi? Ta mieszanka sprawi, że będą lśniły jak nowe. "Jest naprawdę wydajna"

Czyszczenie fug to najbardziej wymagająca czynność podczas sprzątania łazienki. Okazuje się, że istnieje pewien domowy sposób, który doskonale radzi sobie z takimi zabrudzeniami. Będą ci potrzebne tylko trzy produkty.

Czyszczenie fug kojarzy nam się z monotonnym i długim szorowaniem. Zdarza się, że pomimo intensywnego czyszczenia, stan fug dalej nie zachwyca. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu szybko pozbędziesz się zabrudzeń. Na TikToku pojawił się przepis na pastę, która w kilkanaście minut upora się z brudnymi fugami. Sprawdź, co będzie ci potrzebne, żeby ją przygotować.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Trik na czyszczenie fug w łazience. Pojawił się na profilu forthehomeaus

Do walki z zabrudzonymi fugami możesz wykorzystać trik, który pojawił się na TikToku. Użytkowniczka o nicku forthehomeaus sporządziła specjalną pastę do czyszczenia. Do jej przygotowania będą ci potrzebne: soda oczyszczona, płyn do naczyń i ocet. Po sporządzeniu mieszanki nałóż ją na fugi i wyszoruj przy pomocy szczoteczki do zębów. Pozostaw pastę na fugach na 20 minut i spłucz. Trzeba przyznać, że efekt robi wrażenie. Po zabrudzeniach nie ma ani śladu! Niektórzy internauci już przetestowali ten patent, inni koniecznie chcą go wypróbować.

Świetny domowy środek
Jest naprawdę wydajna
Dzięki za fajny pomysł
Zrobię to później w łazience
Muszę to wypróbować

Czym wyczyścić fugi w łazience? Inne domowe sposoby

Jeśli chcesz odświeżyć wygląd fug, skorzystaj z pasty do zębów. Wyciśnij trochę pasty na starą szczoteczkę do zębów, pocieraj zabrudzone fugi i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie spłucz wodą. Dobrze sprawdzi się też sok z cytryny. Możesz rozprowadzić go na fugach za pomocą gąbki albo wlać go do buteleczki ze spryskiwaczem i spryskać zabrudzenia. Po kilku minutach zanieczyszczenia zdążą się rozpuścić. Zmyj je wtedy wilgotną ściereczką i spłucz wodą.

Więcej podobnych treści przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o: