Ile róż na walentynki wręczać? Wiele osób popełnia błąd i kupuje bukiety "zarezerwowane dla zmarłych"

Święto zakochanych na całym świecie obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia zakochani wręczają sobie prezenty czy kwiaty na walentynki. Pojawia się też ważna kwestia dotycząca savoir-vivre. O czym należy pamiętać?

Irena Kamińska-Radomska to ekspertka od zasad dobrego wychowania znana z emitowanego na antenach TVN programu "Projekt Lady". Dziś udziela rad również przez internet. Tym razem postanowiła rozwiać pewne wątpliwości dotyczące walentynkowego savoir-vivre'u. Jakie?

Zobacz wideo Sposoby na podryw? "Najpierw gest ekstraordynaryjny - jakiś wiersz przeczytać"

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co ekspertka od dobrego wychowania radzi na walentynki? O tym należy bezwzględnie pamiętać

Z okazji nadchodzących walentynek Irena Kamińska-Radomska opublikowała kilka filmików z poradami dotyczącymi savoir-vivre'u w święto zakochanych. Ekspertka w żartobliwy sposób przedstawiła zasady, jakich należy przestrzegać w ten dzień, szczególnie gdy wybieramy się na pierwszą randkę. O czym więc należy pamiętać? – Przed pójściem do łóżka należy bezwzględnie przejść na "ty" – radzi Irena Kamińska-Radomska.

 

– Perły pod wpływem intensywnego potu tracą na swojej jakości i wartości, dlatego należy przed pójściem do łóżka je zdjąć. Jeśli kobieta tego nie zrobi, dżentelmen powinien o to zadbać – wspomina w kolejnym filmiku.

 
I to jest rada na czasie!
A co w dalszej kolejności należy zdjąć?
A jak nie mam pereł?

– pisały pod nagraniami rozbawione fanki. Jednak zabawne rady to nie wszystko. Na co warto zwrócić uwagę przed walentynkami? Przede wszystkim na kwiaty, jakie zamierzasz wręczyć.

Ile róż na walentynki? Jakie kwiaty na walentynki sprawdzą się najlepiej?

Święto zakochanych nieodłącznie kojarzone jest z bukietem czerwonych róż. Spokojnie możesz jednak sięgnąć po inne kwiaty na walentynki. Najlepszym pomysłem będzie po prostu wręczenie ulubionych roślin. Jakie kwiaty na walentynki warto wręczyć?

  • róże,
  • tulipany,
  • goździki,
  • słoneczniki,
  • lilie.

Warto zwrócić uwagę na barwy bukietu. Czerwony symbolizuje miłość, biały związany jest ze szczerością i niewinnością, różowy to delikatność, kobiecość i wdzięczność, niebieski z kolei oznacza wierność. Lepiej uważaj na żółte kwiaty. Są uważane za symbol zazdrości lub uczuć platonicznych, nie są więc najlepszym wyborem z okazji święta zakochanych.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny szczegół, na który trzeba uważać. – Nie dajemy kwiatów, których jest parzysta liczba. Liczba parzysta, jako skończona, jest zarezerwowana dla zmarłych, bo ich życie się skończyło – podkreśla Magdalena Lasocka, florystka z Łodzi, w rozmowie z RMF24. Ta zasada dotyczy zarówno róż, jak i innych kwiatów, które wręczamy z okazji walentynek. Warto też unikać roślin kojarzonych ze świętem zmarłych, jak np. chryzantemy czy białe kalie. Pamiętaj, by bukiet zawsze wręczać kwiatami do góry, a wcześniej rozpakować go z zabezpieczającego papieru lub celofanu.

Więcej o: