Jak często można farbować włosy, aby pozostały zdrowe? Czy od koloryzacji można wyłysieć?

Farbowanie włosów to zabieg wpisany do kalendarza większości kobiet. Podpowiadamy, ile czasu potrzebują włosy, aby zregenerować się po koloryzacji i jak utrzymać efekt na dłużej.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Włosy tuż po wyjściu od fryzjera pięknie się układają, kolor jest nasycony, a odrostu brak – nic dziwnego, że chciałoby się osiągać taki efekt jak najczęściej. Niestety, zbyt częste farbowanie niszczy włosy. Bez względu na to, czy koloryzację wykonujemy samodzielnie w domu, czy korzystamy z usług fryzjerskich - zbyt krótki odstęp pomiędzy kolejnym farbowaniem może spowodować wiele złego dla naszej fryzury. Jaka powinna być zatem częstotliwość? Ile czasu potrzebują włosy na regenerację? Poznajcie zalecane minimum.

 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Jak koloryzacja wpływa na włosy?

Bez względu na to, czy rozjaśniasz włosy, przyciemniasz czy maskujesz siwiznę, farba do koloryzacji nie tylko zmienia kolor Twoich włosów, ale może negatywnie wpłynąć na ich stan. Chemikalia zawarte w farbach niszczą cebulkę włosa i mogą sprawić, że twoje włosy będą suche i łamliwe.

To od wybranych przez nas produktów będzie zależało czy będą one mniej lub bardziej narażone na zniszczenie przez składniki farby, które ewentualnie mogą je zniszczyć i doprowadzić do wypadania. Jeśli decydujemy się na zmianę koloru włosów, najczęściej sięgniemy po utleniacz – czyli silny, chemiczny środek, który nie pozostaje obojętny dla kondycji włosa. Czy farbowanie włosów jest zatem szkodliwe? Odpowiedź wydaje się jasna. Wypadanie włosów po farbowaniu może nastąpić. Dobrze jest, więc jeśli jesteśmy posiadaczkami delikatnych włosów i nie mamy dużej wiedzy, udać się do profesjonalisty, który odpowiednio dobierze preparaty.

 

Jakie są rodzaje koloryzacji?

Profesjonalne farby dzielą się na te permanentne (trwałe) i semipermanentne (półtrwałe). Trwała koloryzacja, przeznaczona jest dla włosów dojrzałych oraz do drastycznych zmian naturalnego koloru włosów. Półtrwała koloryzacja z kolei a może podkreślić lub odświeżyć naturalny kolor, czy zneutralizować niepożądane odcienie. Natomiast niezależnie od tego, jak farba została nazwana, jej zastosowanie ma na celu nadanie koloru i połysku włosom.

 

Jak często można farbować włosy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od stanu włosów i typu koloryzacji. Jak często można farbować włosy? Najczęściej wskazuje się na farbowanie w odstępie 3-8 tygodni. Grube i mocne włosy bez większych wątpliwości można farbować co 3-4 tygodnie. Natomiast cienkie, osłabione włosy z tendencjami do łamania i rozdwajania poleca się farbować co 7-8 tygodni.

Zobacz wideo

OFERTY AVANTI24.PL: Te swetry robią furorę na wyprzedaży! Ponadczasowe i piękne, a kosztują mniej niż 50 złotych

Więcej o: