O to coraz częściej kłócą się pary. Problem dotyczy szczególnie rodziców. Czy przełoży się na falę rozwodów?

Aktualna sytuacja ekonomiczna sprawiła, że coraz częściej kłócimy się o wydatki. Spory o pieniądze nasiliły się w domach, w których są dzieci. O co jeszcze najczęściej się kłócimy?

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Inflacja dotknęła wszystkich, wpłynęła na relacje, małżeństwa, biznesy i plany. Jak szalejąca inflacja przekłada się na kłótnie par? Wydaje się, że problem najbardziej dotyka rodziców. Czy taka sytuacja może przełożyć się na ewentualną falę rozwodów?

para, kłótniapara, kłótnia Fot. Shutterstock

Najgorzej w dużych miastach?

W ostatnim czasie to pieniądze okazały się największym powodem kłótni zarówno dla par, jak i singli. Kluczowy może być fakt wspólnego zamieszkania. Gdy partnerzy wprowadzą się do wspólnego mieszkania, to jest szansa, że częściej niż przed skokiem inflacji będą kłócić się o pieniądze. Od pierwszych miesięcy związku warto otwarcie podchodzić do tej kwestii i od najmłodszych lat objaśniać świat finansów dzieciom.

(zdjęcie ilustracyjne)(zdjęcie ilustracyjne) MR.SUWAT RITTIRON / Shutterstock

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

(zdjęcie ilustracyjne)zdjęcie ilustracyjne, Shutterstock

Czy zwiększenie się liczby kłótni w związkach i inflacja, przełożą się na rosnącą liczbę rozwodów?

O początku stycznia do końca marca 2022 roku wpłynęło do nich prawie 19,9 tys. pozwów rozwodowych. Te liczby w tym roku nie zdają się zwiększać, wręcz przeciwnie. Rozwodów jest coraz mniej, ponieważ ludzi na nie nie stać! Są zobowiązani kredytami, czynszem i innymi finansowymi zobowiązaniami, które uniemożliwiają im rozstanie.

Ze statystyk Ministerstwa Sprawiedliwości widać, że nie tylko tło konfliktów ma znaczenie dla rozwodu, lecz również miejsce zamieszkania. Z danych wynika, że prawdopodobieństwo rozwodu pary z Włocławka jest niemal dwa razy wyższe niż małżeństwa z Rzeszowa czy Krakowa.  Również w stolicy liczba rozwodów wypada nieznacznie poniżej przeciętnej.

Zobacz wideo Najgłośniejsze konflikty polskich gwiazd. Żył nimi cały show-biznes

OFERTY AVANTI24.PL: Te swetry robią furorę na wyprzedaży! Ponadczasowe i piękne, a kosztują mniej niż 50 złotych

Więcej o: