Zamiast wyrzucać, dodaj kroplę do pokruszonego pudru. Nie będziesz musiała kupować nowego

Kiedy zdarzy się, że niefortunnie upuścisz ulubiony kosmetyk, nie musisz od razu kupować nowego opakowania. Wystarczy jedna kropla produktu, który masz już w domu, by w mgnieniu oka naprawić pokruszony puder, róż czy rozświetlacz. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Czasami niefortunnie upuścimy ulubiony kosmetyk do makijażu. Gdy po niego sięgamy, mamy nadzieję, że jest cały. Co, jeśli jednak pokruszył się na wiele małych kawałków i zostanie z niego jedynie proszek? Istnieje sprytny trik, który sprawi, że szybko go naprawisz. Jak to zrobić? Wystarczy dodać do niego kilka kropli płynu, który pewnie masz już w domu.

Zobacz wideo Złamana szminka, wyschnięty tusz do rzęs? Nie wyrzucaj

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak naprawić pokruszony kosmetyk? Istnieje sprytny sposób, który rozwiąże problem

Każdy prasowany kosmetyk narażony jest na uszkodzenia. Wszystko dlatego, że czasem zdarza nam się go upuścić. Co zrobić, gdy się połamie i brudzi wszystko dookoła? Przede wszystkim warto dokładnie rozkruszyć taki puder, róż czy cień do powiek, a następnie przesypać go do małego, szczelnego pojemniczka. Może to być umyty słoiczek po balsamie do ust lub pomadzie do brwi. Zamknięty w takim opakowaniu nie będzie brudził pozostałych kosmetyków, a ty będziesz mogła korzystać z niego w formie sypkiego produktu. 

Co, jeśli jednak preferujesz prasowaną formułę? Nie musisz od razu kupować nowego kosmetyku. Wystarczy, że naprawisz pokruszony produkt za pomocą wódki lub spirytusu salicylowego. Niezbędne składniki masz już prawdopodobnie w domu. Jak jednak naprawić skruszony kosmetyk krok po kroku?

Napraw pokruszony kosmetyk w kilka chwil. Jak zrobić to krok po kroku?

Wiesz już, co będzie ci potrzebne do naprawienia pokruszonego pudru, cienia do powiek czy różu do policzków. Tą metodą uratujesz każdy prasowany kosmetyk do makijażu, który niefortunnie ci się połamał. Jak wykorzystać sprytny trik krok po kroku?

  1. Skruszony kosmetyk rozdrobnij na proszek. Umieść go w oryginalnym opakowaniu.
  2. Dodaj do proszku kroplę alkoholu i dokładnie wymieszaj. Jeśli masa będzie zbyt sypka, dodaj kolejną kroplę lub dwie, by łato można było ją wymieszać. Im mniej, tym lepiej.
  3. Gdy kosmetyk będzie wymieszany, sięgnij po ręcznik papierowy. Z jego pomocą dokładnie uklep masę w opakowaniu. Nie tylko nadasz jej odpowiedni kształt, lecz także odciśniesz nadmiar płynu.
  4. Pozostaw kosmetyk na kilka godzin, by alkohol odparował. Po tym czasie będzie gotowy do użycia.
Więcej o: