Spryskaj listwy przypodłogowe tą mieszanką za 4 zł. W mig rozprawisz się z kurzem i zabrudzeniami

Jak czyścić listwy przypodłogowe? Choć zadanie może wydawać się czasochłonne i skomplikowane, wcale nie musi takie być. Wystarczy przygotować domowy środek czyszczący z produktów z kuchni i łazienki, co znacznie ułatwi sprzątanie. Sprawdź, jak to zrobić.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że o listwy przypodłogowe należy dbać regularnie tak samo, jak o podłogę. Brak czyszczenia spowoduje, iż szybko osiądzie na nich kurz i będą wyglądać nieestetycznie, a na dodatek przykują wzrok gości. Choć zadanie wydaje się trudne, wcale nie musi takie być. Wystarczy zastosowanie prostych domowych mieszanek, a listwy w mgnieniu oka zalśnią czystością.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Jak czyścić listwy przypodłogowe? Zmieszaj, spryskaj i wytrzyj, a będą jak nowe

Czyszczenie listw przypodłogowych wbrew pozorom nie zajmuje wiele czasu. Okazuje się, że przygotowanie domowego płynu czyszczącego jest banalnie proste. Metoda szybko rozprawi się z kurzem, a także pozostawi przyjemny dla nosa zapach.

  1. Zmieszaj 2 łyżki płynu do płukania tkanin, 1-2 łyżeczki soku z cytryny i 1 szklankę ciepłej wody.
  2. Przelej mieszankę do butelki z rozpylaczem.
  3. Spryskaj zanieczyszczone listwy przypodłogowe i przetrzyj je ręcznikiem papierowym lub ściereczką z mikrofibry.

Warto dbać o listwy przypodłogowe systematycznie. Z czasem skuteczne wyczyszczenie kurzu może być coraz trudniejsze, a nadmiar brudu może odbić się na ich kondycji.

Czym czyścić listwy przypodłogowe? Jeśli zabrudzone są nieznacznie, przetrzyj je na sucho

Przed zastosowaniem domowej mieszanki warto w pierwszej kolejności przetrzeć listwy na sucho. Można zrobić to gąbką lub delikatną ściereczką. W niektórych przypadkach okaże się, że wymagają jedynie odświeżenia, a kurz odchodzi z łatwością bez mycia na mokro.  Później wystarczy przetrzeć je ściereczką zwilżoną delikatnie płynem do naczyń lub okien (ważne, by nie była mocno namoczona, ponieważ wilgoć może z czasem zniszczyć listwy).

Więcej o: