Prezent na walentynki od serca. Zamiast róż, wybierz hoya kerrii. Jej oryginalny wygląd zachwyca

Szukając odpowiedniego upominku z okazji dnia zakochanych, często sięgamy po klasykę, jaką są walentynkowe kwiaty. Zamiast jednak wręczać pospolite bukiety, podaruj drugiej połówce roślinę o nietypowym kształcie. Hoya kerrii zachwyci nie tylko miłośniczki roślin.

Hoya kerrii to roślina pochodząca z Azji, która zwana jest również hoją sercowatą. Wszystko przez nietypowy, wyjątkowy kształt. Dzięki niemu prezentuje się niezwykle efektownie i świetnie sprawdza się jako upominek na różne okazje. Zamiast kupować bukiet kwiatów na walentynki, podaruj ukochanej roślinę, która z pewnością zrobi na niej wrażenie. Jak dbać o hoję sercowatą i dlaczego jest taka wyjątkowa? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bukiet kwiatów na walentynki to przeżytek. Podaruj roślinę, która zrobi wrażenie

Hoya kerri to unikatowa roślina, którą rzadko można spotkać w sprzedaży z pędami. Zwykle dostaniemy ukorzeniony liść, który po roku lub dwóch wydaje pęd. Wszystko dlatego, że hoja sercowata rośnie niezwykle wolno, a do tego trudno się ją rozmnaża. Jeśli więc masz możliwość podarować fance roślin ten walentynkowy kwiat, z pewnością się ucieszy i doceni gest. Nie tylko pięknie się prezentuje, lecz także liście w kształcie serc fantastycznie wpisują się w walentynkową aurę. Jak jednak dbać o hoję sercowatą, by pięknie i zdrowo rosła?

Jak dbać o hoya kerri? Piękna roślina, która nie jest zbyt wymagająca

Choć hoja sercowata rośnie wolno i trudno się rozmnaża, wbrew pozorom nie jest zbyt wymagająca. Dbając o nią, należy po prostu wykazać się odrobiną cierpliwości. Najlepiej czuje się, gdy postawiona jest w jasnym miejscu, lecz z rozproszonym światłem. Nie należy trzymać jej tam, gdzie promienie słońca bezpośrednio padałyby na liście. Poza tym hoję sercowatą trzeba regularnie, choć umiarkowanie, podlewać. Co to oznacza? Warto obserwować roślinę i podlewać ją, gdy ziemia przeschnie po przedniej dawce wody. Hoya kerrii lubi również wysoką wilgotność powietrza, dlatego od czasu do czasu można ją zraszać. Przez to również warto trzymać ją zimą z dala od kaloryferów. 

Więcej o: