Są razem od 44 lat. Kwaśniewski o walentynkach i recepcie na udany związek. "Miłość wymaga wysiłku"

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska to bardzo udane małżeństwo. Była para prezydencka będzie obchodzić w tym roku 44. rocznicę ślubu. Walentynki to idealny czas na celebrację miłości, a co o tym dniu myśli były prezydent? Oto jego szczera odpowiedź.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Walentynki, zwane świętem zakochanych obchodzimy 14 lutego. Jest to szansa dla zakochanych par do wzajemnego wyznania sobie uczuć i jego celebracji. Były prezydent, Aleksander Kwaśniewski udzielił wywiadu portalowi "Super Express", w którym otworzył się na temat walentynek oraz tego, jak świętuje ten dzień.

 
Zobacz wideo Czy Kwaśniewski podjąłby się negocjacji między Putinem a Zełenskim? [fragment podcastu „Kwaśniewski Story"]

Były prezydent szczerze opowiada o walentynkach i małżeństwie z Jolantą Kwaśniewską

Aleksander Kwaśniewski już od wielu lat tworzy zgrane małżeństwo wraz z Jolantą Kwaśniewską. Były prezydent otworzył się w rozmowie z "Super Express" na temat święta zakochanych oraz tego, co na ten temat sądzi. Bez chwili zawahania się zdradził:

Walentynki? My celebrujemy naszą miłość przez cały rok.

Następnie na pytanie, w jaki sposób celebruje wraz z żoną miłość, zaczął wymieniać sposoby, na to, aby w związku nie doskwierała nuda. Według Kwaśniewskiego to właśnie utrzymanie odpowiedniej temperatury w relacji jest kluczem do udanej i długotrwałej relacji. Ostatnio para udała się na wspólny wyjazd na narty w szwajcarskich Alpach. 

Jak? Śniadanie do łóżka, kwiaty bez okazji i wspólne wyjazdy. Miłość nie cierpi nudy.
 

Aleksander Kwaśniewski w czułych słowach o swojej ukochanej małżonce

Były prezydent wielokrotnie w swoich wypowiedziach niezwykle czule wypowiada się o swojej małżonce, Jolancie Kwaśniewskiej. Również tym razem, zapytany o ukochaną, z rozbrajającą szczerością powiedział:

Żona jest najważniejszą osobą w moim życiu i ona musi to czuć. A ja wiem, że to ja jestem dla niej najważniejszy, i to się liczy. Jeden świąteczny dzień sprawy nie załatwi. Miłość trzeba potraktować poważnie. Miłość wymaga wysiłku i kto tego wysiłku nie podejmie, to przegra.

Na podsumowanie swojej wypowiedzi Aleksander Kwaśniewski wyznał, że kocha swoją żonę. Najwidoczniej recepta na związek stosowana przez byłą parę prezydencką jest udana i sprawdza się już niemal przez pół wieku

Więcej o: