Co oznacza fioletowe serce a co niebieskie? Uważaj, można je zinterpretować jako fetysz. Walentynkowy słownik emotikonowy

Z okazji Walentynek wiele osób składa sobie życzenia w mediach społecznościowych i nie żałuje przy tym emotikonek. Sprawdź, co oznacza fioletowe serce, a co niebieskie. Szczególnie drugie może okazać się zdradliwe - ukochana osoba może odczytać je jako fetysz.

Więcej wiadomości znajdziesz na Gazeta.pl.

Często pisząc wiadomość w mediach społecznościowych, używamy emotikonek, które wydają się pasujące do kontekstu i nie zwracamy uwagi na ich znaczenie. To błąd. Osoby, które znają się na "emotikonowym słowniku" mogą je zinterpretować zupełnie inaczej. Dostałeś od kogoś zielone serce? Uważaj, to zwiastuje kłopoty. Poniżej omawiamy podstawowe znaczenie kolorowych serc na Messengerze.

Zobacz wideo Pani Janina zdradza przepis na szczęśliwe małżeństwo: Nie wolno się przeciwstawiać, a najpiękniejsze jest to, żeby małżeństwo się szanowało

Czerwone serce

Czerwone serce zna każdy. To klasyczny symbol miłości. Wyraża romantyzm i namiętność, ale można go używać także, aby podkreślić głęboką więź i wyjątkową przyjaźń. 

Pomarańczowe serce

Chociaż kształt serca oznacza miłość, pomarańczowe serce nie jest jasną deklaracją. Może oznaczać połowiczną miłość lub sygnalizować, że osoba, która je wysłała nie chcesz się angażować i woli pozostać przyjaciółmi

Żółte serce

Nie bez powodu mówi się "masz złote serce". Ta emotikonka oznacza szczerą miłość i czystość serca. W mniej romantycznym kontekście, a, bardziej w odniesieniu do szczęścia, przyjaźni i radości z życia.

Zielone serce

Oznacza miłość do natury i silną więź z nią. Można je interpretować również jako zazdrosne serce, zwiastujące problemy w związku lub nadzieję na pojednanie. Używa się go także w kontekście obchodów Dnia Świętego Patryka. 

Niebieskie serce

Niebieski to kolor zaufania. Ta emotikonka oznacza zatem platoniczną miłość, wierność, lojalność i przyjaźń. Jest też symbolem, który stosuje się we wspieraniu świadomości autyzmu, miłości do sportów wodnych lub wyrazem fetyszu BDSM.

Fioletowe serce

Kolor fioletowy kojarzy nam się z zamożnością i potęgą. Serce o tym kolorze oznacza miłość pełną wyrozumiałości, przychylności i opieki, ale też współczucia. Używa się go m.in. w wiadomościach pomiędzy rodzicami i dziećmi. Symbolizuje też ambicję.

Czarne serce

W zależności od kontekstu czarne serce może oznaczać czarny humor. Może kojarzyć się też ze smutkiem, żalem, a nawet rozpaczą.

Co oznacza czarne serce na Facebook? Sprawdź znaczenie popularnych emotek. Zdjęcie ilustracyjne Co oznacza czarne serce na Facebook? Sprawdź znaczenie popularnych emotek

Więcej o: