Jak się pozbyć moli spożywczych? Mamy na to Myk. Jest prosty i tani

Mole spożywcze potrafią być naprawdę uciążliwe. Zwykle przynosimy je do domu ze sklepu wraz z produktami sypkimi. Choć pozbycie się ich bywa trudne, nie jest niemożliwe. Wystarczy kilka produktów, które zapewne macie już w domu.

Mole spożywcze zagnieżdżają się w produktach sypkich. Kiedy się pojawią, trudno się ich pozbyć. Owady mają to do siebie, że szybko się rozmnażają i zagnieżdżają w coraz to nowszych opakowaniach kasz, ryżu czy makaronu, dlatego zauważenie nawet jednego osobnika powinno skłonić do podjęcia odpowiednich działań. Nasz mykowy ekspert Tomasz Pazdyk ma trzy sposoby na mole. Zobaczcie sami!

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Postaw pułapki w miseczce na parapecie. Mole znikną w kilka godzin

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się szkodników jest przygotowanie kilku prostych pułapek zapachowych i postawienie ich na parapecie w kuchni. Wystarczy wlać do przezroczystych miseczek lub spodków niewielką ilość octu jabłkowego lub wina. Owady, zwabione przyjemnym dla nich zapachem, wejdą do środka i w zaledwie kilka godzin pozbędziemy się problemu.

Wiemy już, że intensywne zapachy pomogą nam w walce z molami, dlatego warto również w swoich szafkach kuchennych rozpylać intensywne aromaty. Sprawdzi się ocet, pomarańcza czy cytryna. Skutecznym sposobem jest też położenie w pobliżu opakowań sypkich produktów kilku popularnych przypraw - liści mięty, goździków czy lasek wanilii.

Ważne jest przechowywanie produktów 

Mole uwielbiają jeść papier, dlatego nie przechowujcie produktów w tekturowych opakowaniach. A jeżeli zobaczycie choć jednego mola, musicie się pozbyć wszystkich produktów takich jak mąka, ryż czy kasza, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że owady złożyły tam swoje jaja. Gdzie zatem przechowywać produkty? Dobrym pomysłem są szklane opakowania, do których mole po prostu nie są w stanie się dostać.

Więcej o: