Jest posiadaczką najwęższej talii na świecie. Ma 38 cm. Od 35 lat nosi gorset przez niemal całą dobę

Cathie Jung ma 172 cm wzrostu i 38 cm w talii. I nie, to nie jest literówka. Ekstremalnie wąską talię uzyskała dzięki wieloletniemu noszeniu gorsetów. "Trening" rozpoczęła w 1959 roku za namową męża.

Cathie Jung od lat wielkim upodobaniem darzy wiktoriańskie gorsety i kreacje. Od lat 80. codziennie nosi sznurowane i usztywniane gorsety, które pozwoliły jej na uzyskanie ekstremalnie wąskiej talii. Mierzy zaledwie... 38 cm.

Zobacz wideo Pytamy przechodniów, z kim poszliby na randkę? " Chciałbym z nią usiąść do stołu i napić się wina"

Więcej podobnych ciekawostek przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ma 38 centymetrów w talii. Swój pierwszy gorset kupiła za namową męża

Cathie, za namową męża, Boba, kupiła swój pierwszy prawdziwy gorset w 1959 roku. Założyła go na swój ślub. Regularnie nosiła ten element garderoby, jednak wyłącznie ze względów estetycznych. Ekstremalny trening zwężający talię zaczęła dopiero w 1985 roku, już po urodzeniu trójki dzieci. Mąż zachęcał ją do noszenia gorsetu, ale też sama Cathie była oczarowana efektem, jaki można dzięki niemu osiągnąć. Pasji rodziców nie podzielały ich dzieci. Córka zerwała z nimi kontakty.

Trening talii obejmował nie tylko regularne noszenie gorsetu, lecz także specjalnego pasa zwężającego talię. W 1985 roku Cathie ubrana w specjalnie szyte akcesorium miała ok. 56 cm w talii. Po roku udało jej się zmniejszyć obwód o 2,5 cm. Cathie nosiła gorset przez większość dnia i w nocy. Od lat nosi go jednak niemal przez cały czas i zdejmuje na ok. godzinę dziennie na czas kąpieli lub gdy jego noszenie byłoby niewygodne.

Dziś bez gorsetu jej talia mierzy 53 cm. Gdy zaczynała w latach 80., mierzyła 66,4 cm. Gorset pozwala zmniejszyć obwód do zaledwie 38 cm.

Księga Rekordów Guinnessa - ciągnięcie ciężarówki z pomocą zębów Przeciągnął 15-tonową ciężarówkę. Zrobił to zębami. "Totalne szaleństwo"

Cathie Jung ma najwęższą talię na świecie. Nosi gorset niemal przez całą dobę

Zwężenie talii w tak ogromnym stopniu wiąże się z poważnymi modyfikacjami w ciele. Wnętrzności ulegają przesunięciu, podobnie jak żebra uciskane przez usztywniany element garderoby. – Nie mieliśmy w planach modyfikacji mojego ciała, gdy zaczynaliśmy. Chcieliśmy po prostu, żeby moja talia była węższa – przyznała Cathie przed laty w wypowiedzi cytowanej na jej stronie internetowej. Jak sama zauważa, dziś bez niego nie czuje się komfortowo. – Nie mam ubrań, które mogłabym nosić bez gorsetu. Robię wyjątek tylko wtedy, gdy jedziemy na ryby albo gdy jest bardzo gorąco. Wtedy gorset jest niewygodny, więc zdejmuję go na godzinę lub dwie. Ale zawsze zakładam go z powrotem wieczorem, nawet jeśli nie mam na to ochoty – zaznaczyła.

Cathie Jung w tym roku skończy 86 lat. Od 1999 roku to do niej, jako posiadaczki najwęższej talii na świecie, należy rekord Guinnessa.

Kobieta Wampir "Kobieta wampir" pobiła rekord Guinnessa. Ma 49 modyfikacji ciała

Więcej o: