Jak pozbyć się drugiego podbródka? Zapomnij o skalpelu, poświęć jedynie 15 minut dziennie

Drugi podbródek potrafi być prawdziwą zmorą każdej kobiety i pojawia się niezależnie od wagi. Najczęściej winowajcami są genetyka oraz coraz mniejsza ilość kolagenu w skórze. Nie bez znaczenia jest także działanie grawitacji. Jak zadbać o cerę i się go pozbyć?

Czy wiedziałaś, że na twarzy oraz szyi mamy około 70 mięśni? Z powodu działania grawitacji oraz upływu czasu zaczynają one wiotczeć, co skutkuje m.in. powstawaniem drugiego podbródka. To proces zupełnie naturalny i związany jest z brakiem kolagenu. Jeśli chcesz go opóźnić oraz sprawić, że twoja buzia będzie wyglądała młodo i promiennie możesz skorzystać z prostego sposobu, który od lat stosują kobiety na całym świecie, a w szczególności w Azji. Wystarczy, że każdego dnia poświęcisz 15 minut dziennie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Zapomnij o skalpelu. Prosty sposób na drugi podbródek

Joga twarzy to japońska metoda, która polega na odpowiednim napinaniu oraz rozluźnianiu konkretnych mięśni. W ten sposób poprawiasz jej elastyczność, co przekłada się na promienną, młodzieńczą cerę. Twarz wygląda na zrelaksowaną i wypoczętą. Co więcej, to także idealny sposób na rozluźnienie spiętych mięśni. Jakie ćwiczenia warto wykonywać?

  • Głośno i wyraźnie wymawiaj samogłoski: a, e, i, o, u, y.
  • Pod brodą ułóż dłoń, dociśnij do podbródka, powoli otwieraj usta.
  • Układaj usta, jakbyś chciała dać komuś buziaka.
 

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Nie zapomnij o pielęgnacji

Codzienne ćwiczenia warto uzupełnić odpowiednią pielęgnacją. Postaw przede wszystkim na kosmetyki nawilżające i ujędrniające, najlepiej kremy i skoncentrowane sera. W trakcie wklepywania rób delikatny masaż. A jeśli o tym mowa — warto co jakiś czas odwiedzić także specjalistę, który specjalizuje się w masażu twarzy.

Joga twarzy, choć niebywale skuteczna, wymaga jednak cierpliwości oraz regularności. Na pierwsze efekty, choć zachwycające, należy trochę poczekać. Obiecujemy jednak, że zdecydowanie warto!

Więcej o: