Nie masz ochoty na miłosne igraszki? Dietetyczka podpowiada, co jeść, aby podnieść poziom libido

Okazuje się, że odpowiednia i zbilansowana dieta ma wpływ nie tylko na funkcjonowanie naszego organizmu, ale również na libido. Dietetyczka kliniczna, Marta Jachym, opowiedziała, jakie produkty spożywać, aby zwiększyć popęd seksualny.

Libido to nic innego jak odczuwanie pożądania i popędu seksualnego. Jego poziom zmienia się w ciągu dnia i jest zależny od wielu czynników między innymi od nastroju, problemów hormonalnych, kondycji fizycznej i psychicznej. Jeśli borykamy się z tym problemem, pamiętajmy, że spożywanie pewnych produktów może podnieść poziom naszego popędu seksualnego.

Zobacz wideo "Moja żona dawniej była oziębła, teraz chce kochać się kilka razy dziennie!" Seksuolog: "Może powinna częściej się masturbować?"

Jak poradzić sobie z niskim libido? Zacznij zdrowiej się odżywiać

O problemach z libido mówimy, gdy ochota na seks uległa dużej i nagłej zmianie. Chwilowy spadek popędu seksualnego nie jest niczym nadzwyczajnym, jeśli jednak utrzymuje się on dłużej niż zwykle, warto poszukać pomocy u specjalisty. 

Dietetyczka kliniczna, Marta Jachym, w programie "Dzień Dobry TVN" podkreśliła, że dieta ma ogromny wpływ na nasze codzienne samopoczucie, a w tym poziom libido. Dania typu fast food i picie słodkich napojów sprawia, że ochota na seks spada. Dlaczego tak się dzieje? – Jeśli czujemy wzdęcia, coś nam się w brzuchu przelewa, wtedy takiego klimatu nie ma. Kiedy zjemy coś lekkiego, czujemy się świetnie, to wtedy rzeczywiście od razu może być inna atmosfera – wyjaśnia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co jeść, gdy nie mamy ochoty na seks? Oto produkty, które zwiększą libido

Czy istnieją produkty, które podniosą poziom naszego libido? Gościni porannego programu przekonuje, że dieta śródziemnomorska jest na tyle urozmaicona, że może być kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Podstawę stanowią produkty pełnoziarniste. W diecie znajduje się również dużo orzechów brazylijskich, które odpowiadają za produkcję testosteronu u mężczyzn, a kobietom pomagają w niedoczynności tarczycy. Zawarty w orzechach selen jest niezwykle cennym składnikiem. – Selen będzie nam podnosił produkcję hormonów przez tarczycę. I to będzie nam podnosiło libido, bo obniżona ilość tych hormonów, to mniejsze libido – objaśnia dietetyczka i dodaje, że na popęd seksualny dobrze wpływa również czerwone mięso i buraki, które zawierają argininę odpowiedzialną za produkcję testosteronu.

Pamiętajmy jednak, że jeśli borykamy się z długotrwałym spadkiem popędu seksualnego, powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

Więcej o: