Jak rozliczyć PIT przez internet? Zrobisz to w kilka minut, o ile znów nie będzie awarii. "Nic nowego"

Od 15 lutego na stronie podatki.gov.pl można rozliczyć PIT przez internet. Niestety wiele osób na dzień dobry zobaczyło informację o awarii. Ministerstwo Finansów zapewnia, jednak że została ona już rozwiązana. Zatem jak wykonać rozliczenie PIT 2023 online? Podpowiadamy.

15 lutego rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Jak co roku, tuż po północy wielu Polaków próbowało się zalogować do systemu i skorzystać z usługi Twój e-PIT. Nie tylko po to, by zaakceptować i przesłać rozliczenie podatkowe za 2022 roku, lecz także, by sprawdzić, jaki zwrot podatku ich czeka. Niestety, już po kilku minutach okazało się, że strona podatki.gov.pl nie działa.

Zobacz wideo Czy warto rozliczać się ze współmałżonkiem? Pytamy ekspertkę

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Podatki gov nie działa". Ministerstwo Finansów przeprasza za utrudnienia

Osoby, które już po północy chciały zalogować się do portalu i jak najszybciej rozliczyć PIT przez internet, miały poważny problem z dostępem do strony epit.podatki.gov.pl. O kłopotach z logowaniem i usługą Twój e-PIT za pośrednictwem profilu na Twitterze poinformowało w nocy Ministerstwo Finansów.

Część użytkowników może mieć kłopot z zalogowaniem się lub korzystaniem z usług. Nasz zespół IT pracuje nad tym, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy. Przepraszamy za utrudnienia

– napisało ministerstwo w poście. Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy, które jednoznacznie sugerowały, że taka awaria wcale nie jest niczym nowym.

Co roku to samo
Nic nowego

- pisali użytkownicy. Problem został już rozwiązany, jednak nadal mogą pojawiać się problemy z dostępem do portalu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Od kiedy PIT 2023? Zmiany przepisów dotyczących składania zeznań podatkowych. Obowiązują nowe terminy Co można odliczyć od podatku za 2022 rok? Skorzystaj z licznych ulg

Rozliczenie PIT 2023 online. Jak rozliczyć PIT przez internet?

Dzięki usłudze Twój e-PIT można złożyć zeznanie podatkowe przez internet. Dostęp do niej możliwy jest przez e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl. Wymagane jest zalogowanie się Profilem Zaufanym, przez bankowość elektroniczną, aplikację mObywatel lub e-dowód, choć w tej sytuacji konieczne jest specjalne urządzenie.

Jak rozliczyć PIT przez internet? Możesz to zrobić dzięki usłudze Twój e-PIT, e-Deklaracje lub innego programu pozwalającego wypełnić i wysłać zeznanie podatkowe. Osoby składające PIT-37 lub PIT-38 mogą to zrobić bezpośrednio w usłudze Twój e-PIT i zaakceptować automatycznie wygenerowany dokument, wcześniej sprawdzając, czy wszystkie dane podane zostały prawidłowo. Podatnicy otrzymujący przychody z działalności gospodarczej, którzy chcą rozliczyć się przez internet, muszą zeznanie wypełnić samodzielnie i przesłać je za pośrednictwem usługi e-Deklaracje.

 

Rozliczenie PIT 2023. Ministerstwo wylicza: nawet 6144 zł zwrotu podatku, ale nie dla wszystkich Rozliczenie PIT. Nawet 6144 zł zwrotu podatku, ale nie dla wszystkich

Więcej o: