Co zrobić, żeby kwiaty cięte dłużej stały? Włóż pół tabletki do wody, a będą cieszyć oczy wiele dni

Co zrobić, żeby kwiaty dłużej stały? Często już kilka dni po włożeniu do wazonu okazuje się, że rośliny marnieją. Na szczęście proste triki szybko przedłużą ich świeżość i sprawią, że kwiaty urodzinowe będą cieszyć oko o wiele dłużej. Wystarczy włożenie do wody połowy tabletki popularnego leku.

Większość z nas lubi otrzymywać kwiaty. Prezent w postaci róż lub bukietu innych roślin ciętych to coś, co najczęściej otrzymujemy od partnerów na walentynki lub urodziny. Wszystkie mają jednak wadę w postaci szybkiej utraty świeżości, co sprawia, że nie cieszą naszych oczu zbyt długo. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które pozwolą przetrwać im nieco dłużej. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Co zrobić, żeby kwiaty cięte dłużej stały? Na to warto zwrócić uwagę

Po otrzymaniu kwiatów ciętych pragniemy, by mogły jak najdłużej zdobić nasze wnętrza. Okazuje się, że warto bacznie im się przyglądać jeszcze przed zakupem. Wiele osób zapomina, że należy w pierwszej kolejności zwracać uwagę, czy kwiaty nie mają już zwiędłych lub gnijących liści, co znacznie skraca czas, w którym będą cieszyć nasze oczy. Podarowanie komuś roślin, które są świeże, gwarantuje, że postoją w wazonie dłużej.

Oprócz tego warto stawiać na triki, które stosowały już nasze babcie. Mało kto wie, ale najprostszym sposobem na przedłużenie świeżości kwiatów ciętych jest włożenie do wazonu połowy tabletki aspiryny. Popularny lek z domowej apteczki sprawi, że bakterie atakujące rośliny będą rozwijać się o wiele wolniej, co pozytywnie wpłynie na ich wygląd i kondycję.

Dostałaś kwiaty na urodziny, walentynki lub inną okazję? Sprawdź, jak przedłużyć ich świeżość

Kwiaty otrzymane w prezencie walentynkowym czy urodzinowym często wywołują uśmiech na twarzy. Aby przedłużyć ich świeżość, warto wypróbować też kilka innych prostych i tanich trików.

  1. Włóż do wazonu monetę miedzianą, co pomoże w walce z grzybem i pleśnią. Pamiętaj, by przed działaniem dokładnie wyczyścić przedmiot.
  2. Podetnij łodygi roślin. Użyj ostrego noża i natnij końce pod kątem 45 stopni, co zwiększy powierzchnię pobierania wody.
  3. Wstawiaj kwiaty do zimnej wody i codziennie wymieniaj ciecz. Upewnij się, że wazon jest dokładnie umyty, dzięki w naczyniu nie będzie kamienia sprzyjającego gniciu roślin.
Więcej o: