Jak zwalczyć mole spożywcze? Postaw jeden produkt w kuchni, a owady szybko znikną. Kosztuje tylko 5 zł

Mole spożywcze najczęściej przynosimy do domu ze sklepu. Ukrywają się w sypkich produktach, a ich wytępienie stanowi nie lada wyzwanie. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych specyfików na mole, jednak można poradzić sobie z nimi domowymi sposobami.

Mole spożywcze to brązowe owady osiągające długość około centymetra. Kiedy znajdziemy je w szafce lub latające po domu, powinna zapalić nam się w głowie czerwona lampka. Jeśli zobaczymy jednego owada, możemy być pewni, że jest ich więcej. Jak się ich pozbyć? Podpowiadamy skuteczną, domową metodę na walkę z molami.

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Jak skutecznie zwalczyć mole spożywcze? Z pomocą przyjdzie ci ocet jabłkowy lub... wino 

Mole możemy przynieść ze sklepu. Zazwyczaj bytują w produktach sypkich jak makaron, ryż czy kasze. Mogą również przyfrunąć od nas od sąsiada lub przemieścić się do naszego mieszkania przez kratkę wentylacyjną. Wystarczy jeden osobnik, aby w szybkim czasie owady opanowały naszą kuchnię. Walka z nimi bywa prawdziwym utrapieniem, ale istnieje metoda na wypędzenie ich z domu.

Skutecznym sposobem w walce z molami jest ocet jabłkowy. Owady przepadają za jego zapachem. Wystarczy wlać do pojemnika ocet i postawić w kilku miejscach w kuchni, najlepiej na parapecie i szafkach. Mole zwabione nęcącą wonią wejdą do pojemnika, a potem utopią się w cieczy. Jeśli nie mamy pod ręką octu jabłkowego, możemy posłużyć się winem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czego nie lubią mole spożywcze? Umieść te produkty w szafkach, aby odstraszyć owady

Jeśli znajdziemy mola lub jego larwy, powinniśmy jak najszybciej pozbyć się wszystkich niezabezpieczonych produktów, w których mogłyby się zagnieździć. Pamiętajmy, że mole potrafią przegryźć nawet plastikowy woreczek. Najlepiej przechowywać żywność w szklanych i szczelnych pojemnikach. Gdy pozbędziemy się moli, należy dokładnie wymyć całą kuchnię, a przede wszystkim kąty w szafkach, ponieważ właśnie tam mole lubią składać jaja. Szafki umyjmy octem spirytusowym – jego zapach jest wyjątkowo nieprzyjemny dla tych owadów i skutecznie je odstraszy. Możemy wrzucić do szafek kilka listków laurowych lub skórki z cytrusów, a mole będą omijać te miejsca z daleka.

Więcej o: