TOP 5 najmodniejszych roślin doniczkowych. Są piękne i niewymagające. Trendy na 2023 rok

Koniec zimy to dobry czas na przearanżowanie swojej przestrzeni. Jeśli chcesz dodać swojemu mieszkaniu świeżości, postaw na żywe rośliny. Wybrałyśmy pięć roślin, które będą hitem 2023 roku. Ich uprawa nie jest wymagająca!

Zbliża się wiosna, więc czas pomyśleć już o małym przearanżowaniu przestrzeni. Doskonałą ozdobą wszystkich wnętrz są rośliny. Oczyszczają one domowe powietrze, a ich widok relaksuje. Podpowiadamy, jakie rośliny będą modne w 2023 roku. Wybrałyśmy gatunki, które nie są zbyt wymagające. 

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Królowa wśród roślin doniczkowych. Monstera 

Monstera była bardzo popularna już w czasach PRL-u, jednak teraz przeżywa swoje odrodzenie. Jej duże, zielone liście o ciekawym kształcie sprawiają, że prezentuje się naprawdę imponująco. Monstera jest bardzo prosta w uprawie. Lubi zacienione miejsca z dala od promieni słonecznych oraz regularne podlewanie. 

Niczym sznur pereł. Starzec Rowleya 

Starzec Rowleya nazywany jest również „sznurem pereł", ponieważ jego długie i cienkie pędy z niewielkimi, okrągłymi listkami przypominają koraliki na nitce. Starzec Rowleya to sukulent, więc nie wymaga dużej ilości wody. Najlepiej postawić go w słonecznym miejscu, np. na parapecie. 

 

Hit wśród roślin doniczkowych. Fikus 

Poszczególne gatunki różnią się znacznie kształtem i rozmiarem. W 2023 roku hitem wnętrzarskim będą zwłaszcza fikus bejamina i fikus wierzbolistny. Pierwszy z nich ma pięknie zwieszające się gałązki z drobnym ulistnieniem. Fikus wierzbolistny posiada zaś gęste i niezwykle dekoracyjne, wąskie liście. Fikusy wymagają jasnego stanowiska, ale nie z bezpośrednim dostępem do promieni słonecznych oraz umiarkowanego podlewania.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie

Po latach wraca do łask. Paproć szparagowa

Paproć szparagowa to roślina o zielonych pędach, drobnych, igiełkowatych liściach oraz delikatnych, białych kwiatach. Kilkadziesiąt lat temu była to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych, a teraz powraca do łask. Co ważne, paproć szparagowa nie jest zbyt wymagająca. Wystarczy podlewać ją wodą nawozem do roślin doniczkowych raz w miesiącu. Paproć szparagowa preferuje miejsca, w których rozproszone jest światło słoneczne, jednak toleruje również zacienione przestrzenie.

 

Kolorowy kwiat. Aglaonema

Aglaonema posiada duże, dekoracyjne liście, które, w zależności od odmiany, mogą przybierać różne kolory. Naturalnie rośnie ona w środowisku tropikalnym. Nie jest to roślina wymagająca. Należy postawić ją w słonecznym miejscu, ale na liście nie powinny padać intensywne promienie.  

Więcej o: