Katarzyna Figura na odważnych zdjęciach z młodzieńczych lat. Fani zgodni. "Kwintesencja kobiety"

Utalentowana aktorka, ikona rodzimego kina i jedna z najpiękniejszych polskich gwiazd. Katarzyna Figura od lat zachwyca na ekranach i w teatrze. W jednym z ostatnich postów na Instagramie przypomniała odważne sceny z jednego z filmów z lat młodości. Fani nie kryli podziwu.

W 2015 roku otrzymała tytuł Ikony Polskiego Kina, choć dla wielu fanów ikoną była już od wielu lat. W latach 80. i 90. uważana była za prawdziwy ideał kobiecości i symbol seksu. – To etykietka, która została mi przyklejona, ja sama tak o sobie nie myślałam – podkreślała Katarzyna Figura w rozmowie z weekend.gazeta.pl. Dziś aktorka świadomie wybiera inne role, wciąż jest aktywna zawodowo nie tylko w kinie, lecz także w teatrze. Pozostaje też w kontakcie z fanami za pośrednictwem konta na Instagramie. Niedawno przypomniała jedną ze swoich ról.

Zobacz wideo "Chrzciny" - Katarzyna Figura jako gorliwa katoliczka i "tragikomiczne" spojrzenie na stan wojenny [zwiastun]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Katarzyna Figura na odważnych zdjęciach z młodzieńczych lat. "Marzenia i miłość nas unoszą"

Debiutowała w 1976 roku w filmie "Zginął pies", w kolejnych latach przyszły role m.in. w "Przeznaczenie", "Pierścień i róża", "Komediantka", "Kingsajz" czy "Pociąg do Hollywood". To właśnie tę ostatnią produkcję z 1987 roku z okazji walentynek postanowiła przypomnieć na swoim profilu na Instagramie. Katarzyna Figura wpis zaczęła od słów RuPaula. "Jeśli nie umiesz kochać siebie, jak do cholery pokochasz kogoś innego?".

Te słowa dały mi wiele i w tym dniu pełnym miłości chcę się z wami nimi podzielić. Pamiętajcie, że marzenia i miłość nas unoszą. Dzięki nim możemy wszystko pokonać!

– napisała aktorka w poście, do którego dołączyła kilka fotosów z filmu "Pociąg do Hollywood". Na zdjęciach widać Katarzynę Figurę, ale też Krystynę Feldman i Piotra Siwkiewicza.

Pamiętajcie o sile marzeń i miłości… LOVE

– zwróciła się z apelem do fanów na koniec wpisu.

 

Katarzyna Figura wspomina lata młodości. "Cudowna od zawsze"

Pod postem aktorki pojawiło się mnóstwo komentarzy pełnych zachwytu nie tylko nad jej urodą. Fani pisali, że wspomniany przez Katarzynę Figurę film należy do ich ulubionych produkcji.

Jaka ja w Pani byłam zakochana! Wciąż jestem. Ma Pani Moc.
Najpiękniejsza aktorka... Kwintesencja kobiety... Cudowna od zawsze.
Dla mnie ikona.
Uwielbiam ten film. Często do niego wracam.
Więcej o: