69-letnia Oprah Winfrey schudła 19 kg. "Uwolniłam się od bieżni i ćwiczeń". Jak to zrobiła?

Prowadząca znanego talk-show i niekwestionowana gwiazda amerykańskiej telewizji, Oprah Winfrey, od lat walczyła z nadprogramowymi kilogramami. Sukcesem okazała się zapomniana dieta Strażników Wagi. Na czym polega?

69-letnia Oprah Winfrey jest autorką i prowadzącą popularny program "The Oprah Winfrey Show", który był nadawany od 1986 roku i wielokrotnie nagradzanego między innymi nagrodami Daytime Emmy Award. Oprah stała się ikoną popkultury i jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Winfrey schudła aż 19 kilogramów. W wywiadach twierdzi, że znalazła świetny sposób na zrzucenie wagi, a jednocześnie poczuła się znacznie lepiej ze swoim ciałem. Czemu zawdzięcza taką przemianę?

Zobacz wideo Maryla Rodowicz zarzeka się, że zna wszystkie diety świata, ale z żadnej nie jest zadowolona

Oprah stosuje zapomnianą dietę. Może jeść wszystko, ale z umiarem

Oprah od lat mierzyła się z nadprogramowymi kilogramami, które w końcu udało jej się zrzucić. Jak tego dokonała? Okazało się, że prezenterka sięgnęła po zapomnianą dietę Strażników Wagi, polegającą na podliczaniu punktów dla każdego z produktów, jakie spożywa w ciągu dnia. Najwięcej ma nabiał, słodycze i tłuszcze. Owoce i warzywa zaś nie mają ich wcale. W diecie najważniejsza jest woda i zaleca się pić 8 szklanek dziennie. Oprah na śniadanie zjada tosta z awokado, tuńczykiem, jajkiem i pomidorem. Nie zrezygnowała również z chleba, który uwielbia i nie wyobraża sobie, aby z niego zrezygnować.

 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oprah podjęła wyzwanie 10 tys. kroków dziennie. W odchudzaniu równie ważna jest aktywność fizyczna

Oprah podkreśla, że oprócz diety równie ważna jest aktywność fizyczna. - Staram się być aktywna. Wiem, że ruch i sprawność fizyczna jest ważna, zwłaszcza kiedy człowiek jest coraz starszy – powiedziała w rozmowie z magazynem "People". Prezenterka podjęła również miesięczne wyzwanie pokonywania 10 tys. kroków dziennie. - Obiecałam sobie, że będę więcej się ruszać i wychodzić na zewnątrz, aby robić 10 tysięcy kroków każdego dnia. To było niesamowite. Uwolniłam się od bieżni i ćwiczeń, a zaczęłam czerpać radość z bycia w ruchu.

Postawa Oprah jest potwierdzeniem, że w odchudzaniu nie jest najważniejsza dieta, a również ruch i aktywność fizyczna. Codzienne zwykłe spacery mogą okazać się kluczem do wymarzonej sylwetki, jednak pamiętajmy, że przed rozpoczęciem jakiekolwiek diety odchudzającej powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

Więcej o: