Pamiętacie Kasię z "39 i pół"? Dorota Deląg nie zajmuje się już aktorstwem. Co u niej słychać?

Dorota Deląg po raz pierwszy pojawiła się w telewizji jeszcze, gdy studiowała, a rola w takich serialach jak "Camera Café" oraz "39 i pół" przyniosły jej sławę i rozpoznawalność. W pewnym momencie postanowiła jednak wycofać się z show-biznesu. Czym zajmuje się dzisiaj?

Dorota Deląg urodziła się 7 sierpnia 1972 roku w Krakowie, a na ekranach zadebiutowała jeszcze w trakcie studiów za sprawą roli w serialu "Lata i dni" oraz "Życie jak poker". Zagrała w takich produkcjach jak "Miodowe lata", "Niania", "Pensjonat pod Różą", "Na dobra i na złe". Oprócz tego prowadziła teleturniej "Znaki zodiaku" i brała udział w dziewiątej edycji programu "Taniec z gwiazdami", gdzie tańczyła z Marcinem Hakielem. Dużą popularność przyniosły jej takie seriale jak "Camera Café" oraz przede wszystkim "39 i pół", gdzie zagrała Katarzynę Cichocką.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Markowska tłumaczy się ze swojej relacji z Pawłem Delągiem

"39 i pół" przyniósł Dorocie Deląg popularność. Zagrała w nim kochankę głównego bohatera

Serial "39 i pół" był emitowany w 2008 oraz 2009 roku, a następnie od września do listopada 2019 roku jako "39 i pół tygodnia". Opowiadał o życiu i przygodach Dariusza Jankowskiego, w którego wcielił się Tomasz Karolak, jego rodziny oraz przyjaciół. Mężczyzna był tuż przed 40. urodzinami i przechodził kryzys wieku średniego. Dorota Deląg zagrała w nim Katarzynę Cichocką, kochankę głównego bohatera, która nie mogła pogodzić się z faktem, że nie jest szefową założonego przez niego zespołu muzycznego. Na skutek swoich intryg trafiła do więzienia. Udział w serialu przyniósł jej ogólnopolską rozpoznawalność oraz sławę.

 

Dorota Deląg zrezygnowała z aktorstwa. Dziś zajmuje się czymś zupełnie innym

Dorota Deląg mimo sukcesów zawodowych zaczęła wycofywać się z show-biznesu. Po raz ostatni na dużym ekranie mogliśmy oglądać ją w hicie "Planeta Singli" z 2016 roku, a w telewizji w programie "Poranek Doroty". Artystka postanowiła zająć się czymś zupełnie innym. Początkowo zajmowała się marketingiem w jednej z agencji reklamowych, którą współtworzyła. Od 2017 roku jest trenerem i mówcą inspirującym. Pokazuje, jak przekuć swoją tremę w korzyść i uczy panowania nad stresem. 

Jestem aktorką z wykształcenia, dziennikarką z doświadczenia. Trenerem z zamiłowania. Mam 20-letnie doświadczenie zawodowe

- napisała na swojej stronie internetowej.

Prywatnie od 2012 roku jest żoną przedsiębiorcy Tomasza Schejbala. Rok po ślubie para doczekała się córeczki. Jej starszym bratem jest popularny aktor, Paweł Deląg. Prowadzi również kanał na YouTube @dorotadelag87.

 
Więcej o: