Jak spalić pączka? Zamiast 40 minut biegu, wybierz planszówki lub ciepłą kąpiel

Wiele osób z utęsknieniem wyczekuje najsłodszego dnia w roku. Tłusty czwartek 2023 to dzień, kiedy statystyczny Polak zjada średnio 2,5 pączka. Ile kalorii ma jeden pączek i jak go spalić? Rozwiewamy wątpliwości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Centrum Badania Opinii Społecznej podało, że Polacy uwielbiają słodycze. 24 procent, czyli niemal co czwarty obywatel sięga po słodkości codziennie, a 3 procent nawet trzy razy dziennie. Warto mieć na uwadze, że nadmierne spożywanie cukru może przyczynić się do rozwoju chorób serca, układu krążenia oraz cukrzycy II stopnia, oraz nadwagi i otyłości. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowa (WHO), od 1975 r. potroiła się liczba osób z otyłością, zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży i dzieci. Szacuje się, że w 2016 roku ponad 1,9 miliarda dorosłych miało nadwagę, z czego ponad 650 mln było otyłych.

Zobacz wideo Tłusty Czwartek. Kolejka pod najstarszą pączkarnią w Warszawie

Elizabeth Hurley 57-letnia aktorka zapozowała nago. Internauci okrzyknęli ją "boginią"

Jak spalić pączka, a dokładniej około 300 kalorii? Nie musisz tego robić w pocie czoła

Każdy pączek zawiera około 300 kalorii, z czego około 10 g tłuszczu w tym 5 g to tłuszcze nasycone i 45 g węglowodanów. Centrum medyczne MULTI MED, podpowiada, jak w przyjemny sposób możemy spalić słodkości, które zjedliśmy w tłusty czwartek. Nadwyżki kalorycznej możemy się pozbyć m.in. podczas:

  • 5-godzinnego snu,
  • 2,5-godzinnej gorącej kąpieli,
  • 2-godzinnego czytania na głos,
  • 3-godzinnego spokojnego spaceru,
  • 40-minutowego dynamicznego tańca,
  • 4-godzinnego grania w planszówki,
  • 2,5-godzinnego śpiewania.
 

Ile trzeba biegać, żeby spalić pączka? Przyszykuj się na wysiłek

W ulubiony dzień wszystkich łasuchów, czyli tłusty czwartek wiele osób nie zna umiaru. Zamiast jednego, zjada nawet kilka pączków, które zachęcają owocowym nadzieniem oraz słodkim lukrem na powierzchni. Dla miłośników biegania i aktywności fizycznej jest dobra wiadomość, dzięki której unikniesz negatywnych konsekwencji karnawałowego obżarstwa. Wartość energetyczna przeciętnej wielkości pączka z nadzieniem z marmolady to około 300 kcal. Aby spalić ilość kalorii, równą jednemu pączkowi należy biegać przez 40 minut.

Więcej o: