Kiedy sadzić cebulę i czosnek wiosenny? Zapisz tę datę w kalendarzu, a plony będą obfite

Wiosna tuż za rogiem, a to dobry moment, by już niedługo rozpocząć prace w ogrodzie. Kiedy sadzić cebulę oraz czosnek wiosenny? Odpowiedni termin ma wpływ na obfitość i jakość plonów. Jeśli nie chcesz go przegapić, od razu zapisz datę w kalendarzu.

Cebula to jedno z podstawowych warzyw w kuchni. Warto postarać się o uprawę tej rośliny we własnym ogródku. Nie jest ona trudna w pielęgnacji, jednak do prawidłowego wzrostu istotnych jest kilka czynników — między innymi czas wysiewu. Termin, w jakim sadzimy rośliny na wiosnę, ma znaczenie. Gdy umieścimy ją w ziemi zbyt późno, nie wykształci się ona na tyle, aby prawidłowo rosnąć. Sprawdź, kiedy sadzić cebulę na wiosnę.

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Ola Żebrowska pokazała zdjęcia męża sprzed lat: Żałuję, że nie znaliśmy się wtedy (zdjęcie ilustracyjne) Ola Żebrowska pokazała zdjęcia męża sprzed lat: Żałuję, że nie znaliśmy się wtedy

Kiedy sadzić cebulę? Cebula z rozsady czy z dymki?

Cebula jest rośliną odporną na niższe temperatury, dlatego jej uprawę możemy rozpocząć już wczesną wiosną. Warto zrobić to na dwa sposoby – wsadzić ją z dymki oraz z rozsady. W pierwszym przypadku dymki umieszczamy płytko w lekko wilgotnej glebie w odległościach około 15 cm. Ziemię należy dobrze ugnieść i, aby roślina szybko się zakorzeniła, powinniśmy często ją podlewać. Okres sadzenia cebuli z dymki zaczyna się na przełomie marca i kwietnia. Kiedy sadzić cebulę z rozsady? Roślina sadzona w ten sposób da nam znacznie większe i lepsze jakościowo cebule. Rozsadę produkuje się przez 6 tygodni. W doniczkach lub rozsadnikach umieszczamy ziemię kompostową z torfem i wysiewamy do niej nasiona. Gdy pojawią się pierwsze listki, możemy posadzić roślinę w ogródku. Kiedy sadzić cebulę w ten sposób? Wysiew zaczynamy dość wcześnie – od połowy lutego do początku marca.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jennifer Aniston i Brad Pitt znowu razem? Brad Pitt i Jennifer Aniston znowu razem? "On nigdy nie przestaje jej podrywać"

Kiedy sadzić czosnek wiosenny? Jakie są odmiany czosnku wiosennego?

Najlepszymi gatunkami czosnku wiosennego jest Jankiel i Jarus. Obie świetnie nadają się do uprawy na wiosnę. Kiedy sadzimy czosnek wiosenny? Wysadzanie możemy rozpocząć już od pierwszych dni marca (najpóźniej do około 10 kwietnia). Jeśli umieścimy czosnek w ziemi zbyt późno, roślina nie ukorzeni się i nie wykształci dużych główek. Ząbki umieszczamy w ziemi pionowo w odstępach od 5 do 10 cm. 

Więcej o: