Kosztuje 4 zł, a działa jak keratyna na włosy za 300. Efekt? Gładkie i proste pasma bez wizyty u fryzjera

Długie i proste włosy są marzeniem wielu kobiet, ale taki efekt bywa trudny do osiągnięcia, szczególnie gdy nasze włosy mają tendencję do skręcania. Zamiast sięgać po drogie specyfiki ze sklepu, spróbuj sprawdzonego domowego sposobu. Istnieje produkt, który każdy ma swojej kuchni, a który działa jak keratyna na włosy.

Keratynowe prostowanie włosów u fryzjera to dość kosztowny zabieg i nie każdego na to stać. Podobnie sprawa wygląda z preparatami z drogerii. Są drogie i nie zawsze działają. Podpowiadamy, jak domowymi sposobami osiągnąć efekty jak po wyjściu od fryzjera.

Zobacz wideo Czy wiecie, że mamy tyle samo włosów co szympansy? [PRACOWNIA BRONKA]

Domowy sposób na proste włosy. Mąka ziemniaczana działa jak keratyna

Mąka ziemniaczana znajduje się w większości kuchni, lecz nie każdy wie, że świetnie sprawdza się w stylizacji włosów. Aby wykonać domowy zabieg, należy przygotować maskę z dodatkiem tego produktu. Jak to zrobić?

  1. Zagotuj 3 litry wody.
  2. Łyżkę mąki ziemniaczanej rozpuść w szklance zimnej wody, a następnie wlej do zagotowanych trzech litrów i wymieszaj.
  3. Poczekaj, aż ostygnie, a następnie nałóż na włosy pasmo po paśmie, zabezpieczając je folią spożywczą.
  4. Trzymaj maskę na włosach około 30 minut.

Dzięki właściwościom mąki ziemniaczanej włosy nie będą się naturalnie skręcać i pozostaną proste. Maski nie stosujemy częściej niż raz na 3 tygodnie, bo możemy obciążyć włosy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szybki sposób na proste włosy. Dodaj mąkę ziemniaczaną do gotowej maski

Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu i zależy nam na szybkim efekcie, możemy dodać mąkę ziemniaczaną do gotowej maski do włosów. Mąka sprawi, że fryzura będzie odświeżona, ale przede wszystkim włosy staną się gładkie i proste. Wystarczy dodać łyżeczkę mąki ziemniaczanej do dwóch łyżek maski, wymieszać, aż do uzyskania jednolitej masy, a potem nałożyć na włosy. Spłukujemy po około 20 minutach i nie stosujemy częściej niż raz w tygodniu.

Więcej o: