Są najwyższym żyjącym małżeństwem na świecie. Razem mają 424,47 cm wzrostu

Wysokie osoby muszą mierzyć się z wieloma niedogodnościami - problem ze znalezieniem ubrań, czy niewystarczająca ilość miejsca w samolocie i autobusie to tylko nieliczne z nich. Doskonale wie o tym pewne małżeństwo, które zapisało się w "Księdze rekordów Guinnessa" jako najwyższe na świecie.

Rekordy, które zapisują się na stronach "Księgi rekordów Guinnessa" od lat wzbudzają podziw, zachwyt, czasami także zdziwienie lub rozbawienie. Choć od wydania pierwszej wersji minęło niemal 70 lat, wciąż cieszy się ona olbrzymią popularnością i wiele osób marzy, by się w niej znaleźć. Kilka lat temu udało się to małżeństwu z Chin.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o mężczyznach niskiego wzrostu. "Mówiłam, dlaczego Tom Cruise mnie nie przekonuje jako bożyszcze Hollywood"

Wzięli ślub 10 lat temu. Od tej pory są najwyższym małżeństwem na świecie

Sun Mingming i Xu Yan poznali się w 2009 roku podczas Igrzysk Narodowych w Chinach. Oboje są sportowcami, on gra w koszykówkę, a ona w piłkę ręczną. Z czasem pojawiło się pomiędzy nimi uczucie, dlatego zaczęli się spotykać, a 4 sierpnia 2013 roku wzięli ślub. Kilka miesięcy później, a dokładniej 14 listopada, zapisali się na kartach "Księgi rekordów Guinnessa" jako najwyższe małżeństwo. Sun Mingming mierzy 236,17 cm, natomiast jego żona 187,3 cm. Łącznie jest to aż 424,47 cm. Jak przyznają, wysoki wzrost bywa utrudnieniem. - Codzienne zadania, takie jak podróżowanie samochodem, samolotem, czy znalezienie pokoju w hotelu bywają trudne, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni — zdradzili w rozmowie z guinnessworldrecords.com. Para podzieliła się także swoim sekretem na udane małżeństwo. - Nikt nie jest doskonały, dlatego na co dzień trzeba się wzajemnie wspierać — przyznali. 

 

Miała być humorystyczną książką dla stałych bywalców piwiarni. Okazała się ogólnoświatowym hitem

Pierwsze wydanie "Księgi rekordów Guinnessa" powstało 27 sierpnia 1955 roku w nakładzie 1000 sztuk. Nikt nie przewidział, jak ogromną popularnością będzie się cieszyć. Błyskawicznie stało się bestsellerem w Wielkiej Brytanii, a ludzie z całego świata zaczęli marzyć, by zapisać się na jej kartach. Choć początkowo książka miała bawić sensacyjno-humorystycznymi informacjami stałych bywalców piwiarni, dziś jest publikacją znaną niemal każdemu. Polska edycja pojawiła się w 1991 roku.

 
Więcej o: