Smród ze zmywarki? To nie problem. Wsyp dwie łyżki i uruchom program, a odór zniknie w mgnieniu oka

Jeśli nie czyścimy regularnie zmywarki bywa, że z czasem z wnętrza zaczynają wydobywać się nieprzyjemne zapachy. Na szczęście można się ich łatwo pozbyć. Wystarczy zastosować produkty, które większość z nas ma już w swojej kuchni. Metody są banalnie proste i niezawodne.

Niektóre produkty z kuchni sprawdzają się w sprzątaniu wielu różnych powierzchni. Działają czyszcząco, odkażająco i antybakteryjnie, a także mogą pomóc rozprawić się z nieprzyjemnymi zapachami. Te proste metody są skuteczne i w przeciwieństwie do specyfików ze sklepu nie wymagają dużego nakładu finansowego. Jak wyczyścić zmywarkę i pozbyć się smrodu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Dlaczego naczynia po umyciu w zmywarce śmierdzą? Przyczyną resztki jedzenia

Nieprzyjemny zapach wydobywający się ze zmywarki jest najczęściej spowodowany osiadającymi we wnętrzu resztkami jedzenia. Należy pamiętać, by regularnie czyścić urządzenie, co pozwoli zapobiec pojawieniu się problemu. Z czasem przylgnięty do śmigła, ścian i filtrów brud może stanowić nie lada wyzwanie. Co gorsze, zdarza się, że nawet talerze myte w zmywarce bez uprzedniego jej wyczyszczenia zyskują nieprzyjemną woń. Na szczęście w nierównej walce sprawdzą się mieszanki z domowych produktów, które zapewne większość z nas ma już w domu. Oto co należy zrobić.

Jak wyczyścić zmywarkę? Wsyp dwie łyżki i zapomnij o nieprzyjemnej woni

Do wyczyszczenia zmywarki i zlikwidowania nieprzyjemnych zapachów sprawdzi się soda oczyszczona z kuchennej szafki. Przed podjęciem działań należy pamiętać, by w pierwszej kolejności wyjąć filtr i dokładnie go oczyścić.

  1. Wsyp dwie łyżki sody do pojemnika na kapsułki.
  2. Włącz puste urządzenie (warto wybrać program eko).

Kiedy cykl się zakończy, urządzenie będzie czyste. Wytrzyj jego wnętrze do sucha ściereczką, a następnie pozostaw zmywarkę otwartą, by wywietrzała.

Co daje cytryna w zmywarce? Skórka owocu rozwiąże problem smrodu w urządzeniu

Wykorzystanie resztek produktów jest ekologiczne, dlatego niektóre z nich warto użyć do mycia sprzętów domowych. W czyszczeniu zmywarki i usunięciu brzydkich zapachów sprawdzi się skórka z cytryny, którą warto umieścić np. w koszyku na sztućce, a następnie nastawić program. Przed zabiegiem należy pamiętać jedynie o tym, by pozbyć się pestek, które mogłyby uszkodzić urządzenie. Cytryna sprawdzi się nie tylko jako środek do usunięcia zapachów, ale również pozbędzie się nieestetycznego osadu ze sztućców, szklanek i zdezynfekuje zmywarkę.

Więcej o: