"Spojrzałem na nią i zrozumiałem, że to moja przyszła żona". Miesiąc później poprosił Olę o rękę

W tym roku minie 14 lat odkąd Michał i Aleksandra Żebrowscy stanęli na ślubnym kobiercu i powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Historia ich poznania jest niecodzienna, aktor bowiem poznał swoją przyszłą żonę, gdy ta była jeszcze... nastolatką. Jak złączyły się losy tej dwójki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Historia poznania Aleksandry i Michała Żebrowskich to gotowy scenariusz na film. Poznali się, gdy ona miała 18 lat, a on 33. Spotkali się na kursie języka angielskiego, na którym Aleksandra i Michał trafili do tej samej grupy. Ich wspólna nauka nie trwała jednak zbyt długo, gdyż obydwojgu źle się ze sobą uczyło. Michał Żebrowski, na łamach magazynu "Elle" w 2012 roku mówił żartobliwie:

Uczyliśmy się razem angielskiego. Niestety, po miesiącu musieliśmy przerwać lekcje. Ola nie była jeszcze gotowa na ślub ze starym dziadem.
 

Kolejne spotkanie nastąpiło dopiero trzy lata później. Ich losy złączyły się na spotkaniu podyplomowym studiów z marketingu i zarządzania. Wtedy właśnie para poczuła do siebie coś więcej. W tym samym wywiadzie, Żebrowski przypomniał tę chwilę:

Wpadliśmy na siebie i od tego się zaczęło. Pijąc kawę, spojrzałem na nią i zrozumiałem, że naprzeciw mnie siedzi moja przyszła żona.
Zobacz wideo Ola Żebrowska świętuje urodziny Michała Żebrowskiego

Joanna Krupa Joanna Krupa wygina się w skąpym body. "Nie wierzę, co się dzieje"

Oświadczyny po miesiącu znajomości oraz ślub w malowniczych okolicznościach przyrody

Aleksandra wtedy jeszcze Adamczyk wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że zakochała się w przystojnym aktorze, ale nigdy nie traktowała go jak gwiazdora. Zdradziła również, że nie zobaczyła wszystkich filmów z nim w roli głównej. Para szybko przeszła do sformalizowania związku. Po miesiącu znajomości aktor poprosił ukochaną o rękę, a rok później byli już małżeństwem. Ona miała wtedy 21 lat, a jej rodzina właśnie przeprowadzała się za granicę. W rozmowie z magazynem "Plejada" tłumaczyła:

Nie wydawało nam się to szalone. Czuliśmy, że chcemy założyć rodzinę i na szczęście nie potrzebowaliśmy czasu, żeby to analizować. Zbiegło się to więc z przymusowym usamodzielnieniem, bo do tej pory mieszkałam z rodzicami. Miałam świadomość, że rozpoczynam nowy etap w moim życiu — na pewno bardziej dorosły. Rok później byliśmy po ślubie.
 

Ślub Michała i Aleksandry odbył się 20 czerwca 2009 r. Para przyrzekła sobie miłość na całe życie w ważnym dla pary miejscu, czyli na polanie Rynias w Tatrach, niedaleko domu letniskowego należącego do aktora. Michał Żebrowski wyznał w wywiadzie dla "Gali":

Ożeniłem się w wieku 37 lat, kiedy straciłem nadzieję, że to mi się w życiu przytrafi. Byłem przekonany, że to mnie ominie, że jestem skazany na samotność. Kiedy już nawet pogodziłem się z tym, że nie znajdę bratniej duszy, pojawiła się Ola.

Co ciekawe, świadkiem był kolega Żebrowskiego ze szkolnej ławki, czyli obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, z kolei świadkową była siostra Aleksandry. 20 czerwca minie 14. rocznica ślubu pary. Kiedyś zapytany o sekret małżeństwa, aktor stwierdził:

Każdy ma własną receptę. Moja brzmi: nie kłamać.

Życie rodzinne Żebrowskich. Para doczekała się czwórki dzieci

Para mieszka na co dzień w Warszawie, gdzie wychowują czwórkę swoich pociech. Są rodzicami trzech synów: Franciszka (urodzonego w 2010 roku), Henryka (urodzonego w 2013 roku) i Feliksa, który przyszedł na świat 6 sierpnia 2020 roku. W wakacje 2022 roku powitali na świecie pierwszą córeczkę.

 

Gdy w mediach pojawiła się informacja, o czwartej ciąży Żebrowskiej, ta szybko sprostowała podane dane. Okazało się, że nie była to czwarta, a ósma ciąża. Kobieta wielokrotnie podkreślała, że ma za sobą kilka poronień i ciążę pozamaciczną. 

Skoro już czepiamy się szczegółów – nie jestem w czwartej, tylko w ósmej ciąży.
 

Para cieszy się ogromną sympatią ze strony internautów, którzy doceniają ich humor i dystans. Gwiazdorska para, choć regularnie publikuje posty w mediach społecznościowych, stara się w tym wszystkim chronić prywatność swoich dzieci. Żebrowska ostatnio zrobiła jednak wyjątek i udostępniła wyjątkowy, rodzinny kadr.

 
Więcej o: