Salma Hayek zdradziła sekret młodego wyglądu. "To wcale nie jest obrzydliwe"

Salma Hayek od początku swojej kariery zachwyca urodą. Dziś, mimo upływu lat, wciąż wygląda rewelacyjnie. Wystarczy tylko spojrzeć na jej najnowsze zdjęcia. Okazuje się, że jednym z jej sekretów jest... niemycie twarzy rano: "Oczyszczam ją na noc, dlaczego miałaby być brudna, kiedy się budzę".

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Salma Hayek jest jedną z popularniejszych aktorek Hollywood, która słynie nie tylko ze swego talentu aktorskiego, lecz także niesamowitej urody. Gwiazda nie raz została uznana za jedną z najseksowniejszych kobiet na świecie, a wiele jej fanek zastanawia się, co robi Salma Hayek, że tak świetnie wygląda.

Elizabeth Hurley 57-letnia aktorka zapozowała nago. Internauci okrzyknęli ją "boginią"

Sekret urody Salmy Hayek? "Moja babcia nauczyła mnie, aby nigdy nie myć twarzy rano"

W różnych wywiadach Salma Hayek często podkreśla, że jednym z najistotniejszych elementów jej pielęgnacji jest wieczorny demakijaż. Aktorka znana m.in. z filmu "Magic Mike", podczas wywiadu z brytyjskim GQ przyznała, że odkąd otrzymała tę radę jako nastolatka, nie myje twarzy rano. - Moja babcia nauczyła mnie, aby nigdy nie myć twarzy rano. To wcale nie jest obrzydliwe - powiedziała.

 
Nigdy nie myję skóry rano. Moja babcia mnie nauczyła, że w nocy skóra uzupełnia wszystko, co straciła w ciągu dnia. Poza tym, jeśli bardzo dobrze oczyszczam ją na noc, dlaczego miałaby być brudna, kiedy się budzę

- tłumaczyła z kolei w rozmowie z "The New York Times".

Salma Hayek otwarcie mówi, że nie korzysta z medycyny estetycznej. - Nigdy nie zrobiłam sobie czegoś, tylko dlatego, że promowano to jako "największy cud". Trzymam się z dala od agresywnych zabiegów. Nigdy nawet nie zrobiłam silnego peelingu czy mikrodermabrazji - powiedziała w rozmowie z "New Beauty".

Jak Salma Hayek dba o swoją figurę? 

Niektórzy mogą być zaskoczeni, ale Salma Hayek twierdzi, że nie ma czasu na siłownię. Jakiś czas temu udzieliła jednak wywiadu magazynowi "People", w którym zdradziła, że jej sposobem na płaski brzuch jest specjalna technika napinania mięśni, o której dowiedziała się od pewnej trenerki.

Ćwiczę, nawet gdy myję zęby. Trenerka nauczyła mnie napinać mięśnie bez ich zaciskania

- wyznała aktorka. 

 

73-letnia modelka zaskoczyła nagraniem z siłowni. Niebywałe! 'Wiek to tylko liczba' (zdjęcie ilustracyjne) 73-letnia modelka zaskoczyła nagraniem z siłowni. Niebywałe! "Wiek to tylko liczba"

Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli coś działa na jedną osobę, wcale nie musi na inną, a takie kwestie, jak pielęgnacja skóry, dieta czy trening, najlepiej konsultować ze specjalistami, a nie ślepo podążając za tym, co mówią gwiazdy.

Więcej o: