Kate Winslet "nie chodzi na siłownię, bo nie ma czasu". Formę utrzymuje, dzięki jednemu nawykowi

Zdobywczyni Oscara, 47-letnia Kate Winslet, ujawniła, że każdego dnia wykonuje jeden trening, aby zachować formę i nie potrzebuje do tego siłowni. Aktorka wyjawiła również prawdę na temat początków swojej kariery w Hollywood.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kate Winslet jest jedną z najbardziej znanych brytyjskich aktorek swoich czasów. Z biegiem lat stała się również wzorem do naśladowania dla kobiet na całym świecie oraz wzorem ruchu body positive. We wczesnych latach swojej kariery kilkakrotnie doświadczała negatywnych komentarzy i opinii związanych z jej wyglądem. Aktorka ujawniła również, że dyrektorzy twierdzili, że jest "zbyt gruba", by dostać dobre role.

Zobacz wideo Kate Winslet znowu w serialu HBO. Tym razem prowadzi śledztwo. "Mare z Easttown" [ZWIASTUN]

Kate Winslet nie chodzi na siłownię. Zamiast tego woli ćwiczyć w domu

Aktorka stara się pozostawać w formie i dba o swoją kondycję również podczas kręcenia różnych produkcji filmowych. Podczas zdjęć w 2021 roku do serialu dramatycznego "Mare of Easttown" Winslet zafascynowała się treningami na stacjonarnym rowerze. Aktorka w rozmowie z brytyjską edycją magazynu "Elle" wyznała również, że lubi spacery oraz jogę. Zdradziła również swoją codzienną rutynę, dzięki której utrzymuje szczupłą sylwetkę.

Nie chodzę na siłownię, ponieważ nie mam czasu, ale codziennie robię w domu płytę z ćwiczeniami pilates przez 20 minut lub dłużej.
 

Pilates ma wiele korzyści zdrowotnych. Poprawia elastyczność mięśni oraz wytrzymałość organizmu. Forma treningu wybierana przez aktorkę może pomóc spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i ujędrnić brzuchy poprzez napinanie mięśni brzucha. Kate Winslet stwierdziła również w rozmowie z "Marie Clarie", że treningi pomogły jej w nowym docenieniu jej ciała.

Mam teraz świadomość, że moje ciało jest zdolne, by zrobić więcej, niż myślałam. Przeszło ze mną naprawdę długą drogę.
 

Kate Winslet o komentarzach na temat jej ciała na początku swojej kariery

Gwiazda Titanica usłyszała na początku swojej kariery w Hollywood, że musi zadowolić się rolami "grubej dziewczyny". Kate Winslet jak podaje magazyn "Marie Clarie" nigdy nie bała się mówić prawdy, również, jeśli chodzi o obraz jej ciała, kiedy starała się o swoje pierwsze role w filmach. 47-letnia Aktorka wspomina, że osoby z branży filmowej zawstydzały ją, pytając jej agenta, czy schudła.

Kiedy byłam młodsza, mój agent dostawał telefony z pytaniem: Jaka jest jej waga? Nie żartuję. Pocieszające jest to, że zaczęło się to zmieniać.

Gwiazda porównuje te sytuacje z przeszłości do dzisiejszej krytyki w mediach społecznościowych dotyczącej wizerunku ciała.

 
Więcej o: