Jak wyczyścić filtr w pralce? Namocz go w tej mieszance. Kamień zniknie w kilka minut

Jak wyczyścić filtr w pralce? Kiedy to robić? Nieczyszczona pralka wiąże się z nieprzyjemnym zapachem stęchlizny. Warto pamiętać, że oprócz umycia bębna i pojemnika na proszek, powinniśmy regularnie czyścić filtr, w którym gromadzi się brud. Podpowiadamy, jak wyczyścić filtr w pralce.

Jednym z ważniejszych elementów w pralce jest filtr. To w nim zbierają się wszystkie zanieczyszczenia. Jeśli nie będziemy czyścić go regularnie, zalegający brud zapcha filtr, a nasze pranie będzie brzydko pachnieć. Jak wyczyścić filtr w pralce? 

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Pranie śmierdzi stęchlizną? Sprawdź filtr w pralce

Jeżeli z twojej pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, a czyszczenie bębna i pojemnika na proszek nie przyniosły efektu, zainteresuj się filtrem. Jeśli nie jest czyszczony regularnie, gromadzi się w nim brud. Nowe modele pralek mają funkcję informowania użytkownika o konieczności wyjęcia filtra, a w starszych modelach warto robić to przynajmniej raz w miesiącu. Regularne czyszczenie filtra w pralce nie tylko przedłuża jej żywotność, ale również sprawi, że nasze pranie będzie ładnie pachnieć. Jak wyczyścić filtr w pralce i gdzie on się znajduje? Jest umieszczony najczęściej z przodu urządzenia pod charakterystyczną klapką. Wystarczy zdjąć osłonkę i odkręcić filtr. Pamiętajmy o wyłączeniu pralki z prądu oraz podłożeniu ręczników, gdyż po odkręceniu filtra prawdopodobnie wyleje się z niego woda.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak wyczyścić filtr w pralce? Użyj wody z octem

Kiedy zdołaliśmy wyjąć filtr, teraz należy go wyczyścić. Robimy to pod bieżącą wodą. Należy go starannie opłukać ze wszystkich zanieczyszczeń. Możemy polać kilkoma kroplami płynu do naczyń, brud zejdzie wówczas nieco łatwiej. Do dokładnego wyczyszczenia filtra możemy przygotować mieszankę wody z octem w stosunku 1:1. Mieszamy oba składniki i namaczamy przez kilka minut filtr. Taki sposób pozwoli pozbyć się kamienia, który często gromadzi się na tym elemencie.

Więcej o: