Połóż kostki lodu na dywanie i poczekaj, aż się rozpuszczą. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Wgniecenia i zniekształcenia na dywanie to nic niezwykłego. Kiedy na materiale przez długi czas stoją ciężkie meble, pozostawiają odciśnięte ślady na włóknach. Czy taki dywan można uratować? Okazuje się, że istnieje pewien prosty sposób, aby pozbyć się zagłębień.

Zdarza się, że gdy przesuniemy meble, które od wielu lat stały na dywanie, zobaczymy nieestetyczne zniekształcenia. Co zrobić w sytuacji, gdy chcielibyśmy położyć dywan w innym miejscu? Czy można go uratować i pozbyć się brzydkich odkształceń?

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Jak pozbyć się odkształceń na dywanie? Sięgnij po kostki lodu

Ten trik jest banalny. Wystarczy na wgniecionych miejscach położyć kostki lodu i poczekać, aż się roztopią. Sposób może wydawać się absurdalny, ale zapewniamy, że działa. Gdy lód będzie się topił, włókna dywanu będą się powiększać i zmiękczać, a w zniekształconych miejscach zwiększą swoją objętość. Po roztopieniu lodu dobrze jest przeczesać zagłębienia na przykład widelcem, aby napuszyć namoczony dywan. Następnie należy odkurzyć mokre części dywanu. Jeśli mamy do czynienia z mocnymi wgnieceniami i efekt, jaki uzyskaliśmy, nie jest satysfakcjonujący, warto powtórzyć proces.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odświeżyć dywan domowymi sposobami? Soda przyjdzie ci z pomocą

Kiedy doprowadzisz dywan do porządku, warto go odświeżyć. Na rynku znajdziemy wiele specyfików przeznaczonych do tego celu, jednak, zamiast sięgać po chemiczne środki, zastosujmy domowy sposób z użyciem sody oczyszczonej. Soda nie tylko pochłania nieprzyjemny zapach, ale również przywraca naturalny kolor. Jeśli chcemy, aby dywan pięknie pachniał, do sody możemy dodać kilka kropli olejku zapachowego i wymieszać, a następnie pozostawić na dywanie na około 30 minut, a potem odkurzyć.

Więcej o: