Spryskaj parapet produktem za 4 zł i zostaw na godzinę. Pleśń zniknie na dobre bez szorowania

Pleśń jest toksyczna i niebezpieczna dla zdrowia. Jest to grzyb o niebieskim lub zielonym odcieniu, który pojawia się w miejscach o zwiększonej wilgotności. Najczęściej w kuchni lub łazience, ale nie tylko. Często znajdziemy ją również na ramach okiennych i parapecie. Jak pozbyć się uciążliwego problemu?

Pleśń to problem pojawiający się w wielu domach. Rozwojowi pleśni sprzyja nadmierna wilgoć czy niedogrzane pomieszczenia. Chociaż jest niebezpieczna dla zdrowia, istnieją skuteczne sposoby na walkę z nią. Podpowiadamy, jak zlikwidować pleśń domowym sposobem.

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski Gdy się poznali ona miała 39 lat, on 24. Są razem od 27 lat

Jak usunąć pleśń z parapetu i okien? Zastosuj trik z octem 

Pleśń może pojawić się na oknie, ramach okiennych i parapecie. Grzyb lubi miejsca zimne, kiepsko wentylowane i wilgotne. Powodem, dla którego pojawia się właśnie w tych miejscach, może być źle zamontowana izolacja termiczna, nieszczelny dach, wilgotne mury czy nieprawidłowo zamontowane okna. Istnieje jednak skuteczny sposób na pozbycie się pleśni z użyciem octu.

Przygotuj:

  • okulary ochronne,
  • maseczkę,
  • butelkę z atomizerem,
  • szczoteczkę,
  • papierowe ręczniki,
  • rękawiczki,
  • ocet.

Przed podjęciem pracy należy się zabezpieczyć. Załóż maskę, okulary i rękawiczki, a następnie osusz papierowym ręcznikiem parapet. Do butelki ze spryskiwaczem przelej szklankę octu i popryskaj miejsca, gdzie pojawiła się pleśń. Pozostaw na godzinę, a potem wyszoruj za pomocą szczoteczki. Parapet wytrzyj do sucha papierowymi ręcznikami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Danielle i Tbell Nie wierzą w ich miłość, z powodu jej wagi. "Nie obchodzi mnie to"

Jak poradzić sobie z opornym grzybem na parapecie? Pomoże ci wybielacz

Jeśli po zabiegu z octem, pleśń nie zeszła całkowicie, warto potraktować ją wybielaczem. W butelce ze spryskiwaczem wymieszaj szklankę wybielacza i szklankę wody, a następnie popsikaj zainfekowane miejsca. Pamiętajmy, że nawet najmniejsze ognisko pleśni może szybko się rozprzestrzenić, więc warto zrobić to dokładnie. Po spryskaniu miejsc, wyszoruj je szczoteczką, przemyj wodą i wysusz.

Więcej o: