Zazwyczaj je wyrzucasz, tym razem nałóż na włosy. Będą odżywione i pełne blasku

Aby utrzymać naszą fryzurę w dobrej kondycji, wiele z nas sięga po profesjonalne kosmetyki z drogerii. Okazuje się jednak, że domowe sposoby radzą sobie równie dobrze. Podpowiadamy, jak do pielęgnacji włosów wykorzystać popularny produkt, który zwykle ląduje w koszu.

Kawa może działać na nasz organizm nie tylko od wewnątrz. Świetnym sposobem na wykorzystanie fusów jej fusów jest… nałożenie ich na włosy. Kofeina w niej zawarta pobudza krążenie, przez co stymuluje włosy do wzrostu, wygładza je, wzmacnia i odżywia. Dzięki kawie twoje włosy będą lśniące, a skóra głowy oczyszczona.

Zobacz wideo Jakie moce chciałyby mieć dzieci i dlaczego dorośli piją kawę?

Zamiast wyrzucać do śmieci, nałóż je na włosy. Świetny sposób na wykorzystanie fusów z kawy 

Kawę na włosy możemy stosować na kilka sposobów, jednak najpopularniejsze jest wykorzystanie fusów w formie domowego peelingu. Potrzebujemy 1 do 2 łyżek fusów oraz łyżeczkę ulubionego olejku do włosów. Oba składniki mieszamy i nakładamy na skalp, delikatnie masując. Pozostawiamy na kilka minut, a następnie spłukujemy. Peeling z kawy świetnie oczyszcza skórę głowy, usuwa pozostałości po kosmetykach, a olejek zapobiega przesuszaniu się włosów. Taką formę pielęgnacji stosujemy raz w tygodniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Kawa nie tylko do picia. Przygotuj maseczkę i płukankę z kawy 

Płukanka z kawy poprawi jakość naszych włosów, zregeneruje je i przyspieszy wzrost. Do przygotowania potrzebujemy łyżkę świeżo zmielonej kawy i pół litra letniej wody. Oba składniki mieszamy, a potem polewamy nią włosy, wykonując delikatny masaż skóry głowy. Pozostawiamy na 30 minut, a następnie spłukujemy. Płukanki z kawy stosujemy od 2 do 3 razy w tygodniu.

Maseczka z kawy świetnie odżywi nasze włosy, ale również zmniejszy ich wypadanie. Jak ją przygotować? Łączymy pół szklanki fusów i dwie łyżeczki mleka i miodu, a następnie nakładamy na włosy. Maseczkę trzymamy około 10-15 minut, a następnie spłukujemy. Stosujemy raz w tygodniu.

Więcej o: