Czym wybielić firanki? Dodaj 4 łyżki do prania, a będą wyglądały jak nowe ze sklepu

Czym wybielić firanki, aby odzyskały kolor? Gdy osadza się na nich kurz i tłuszcz z gotowania szybko żółkną, a ich upranie spędza sen z powiek niejednej pani domu. Proszki i płyny nie zawsze potrafią poradzić sobie z problemem. Podpowiadamy jak wybielić firanki, by odzyskały dawny blask.

Poszarzała i żółta firanka nie wygląda estetycznie. Nie oznacza to jednak, że należy ją wyrzucić. Istnieją domowe sposoby na przywrócenie im koloru. Sprawdź, czym wybielić firanki. Wystarczą produkty, które większość z nas posiada w domu.

Zobacz wideo Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelki

Edyta Pazura Edyta Pazura w dzianinowym stroju kąpielowym. "Kobieta z pazurem"

Dlaczego firanki żółkną? Jak prać firanki w pralce?

Firanki żółkną i szarzeją z kilku powodów. Głównie przez niewidoczny gołym okiem i unoszący się w powietrzu kurz i opary z gotowania. Żółknięcie firanek potęguje palenie w pomieszczeniu papierosów. Pamiętajmy, aby prać firanki przynajmniej co kwartał. Najlepiej robić to w pralce z wykorzystaniem programu do prania delikatnych rzeczy w temperaturze 30 stopni. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w specjalnym worku, aby się nie pozaciągały. Detergentem, jaki powinnyśmy użyć, jest proszek do prania białych tkanin. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Doda pozuje na śniegu z głębokim dekoltem. Fani podzieleni: 'Żenujące', 'Cudowna' (zdjęcie ilustracyjne) Doda pozuje na śniegu z głębokim dekoltem. Fani podzieleni: "Żenujące", "Cudowna"

Czym wybielić firanki? Przed praniem warto je porządnie namoczyć

Kluczem do wybielenia firanek jest ich namoczenie przed praniem. Zanim więc wrzucimy firanki do pralki, warto wiedzieć, czym wybielić firanki i jak je namoczyć, aby odzyskały kolor. Najlepiej namaczać firanki przez całą noc, jednak jeśli nie mamy czasu, zróbmy to przynajmniej przez godzinę. Czym wybielić firanki?

  • Sól – dodajemy 4 łyżki do 3 litrów wody, mieszamy i umieszczamy firanki. W tym przypadku namaczamy już wcześniej uprane firany. Po wyjęciu nie wkładamy ich ponownie do pralki, a płuczemy w wodzie i rozwieszamy, aby wyschły.
  • Proszek do pieczenia – 5 litrów wody mieszamy z opakowaniem proszku. Namaczamy firanki przez 15 minut, a następnie pierzemy w pralce.
  • Sok z cytryny nie tylko przywróci kolor, ale usunie nieprzyjemne zapachy np. papierosów. Wystarczy wycisnąć sok z cytryny do wody i umieścić w niej firanki.
Więcej o: