Portfel w tym kolorze ma przyciągać pieniądze. To symbol silnych i niezależnych kobiet

Co zrobić, by przyciągnąć do siebie pieniądze? Okazuje się, że warto zwrócić szczególną uwagę na portfel, z którego korzystamy. Odpowiedni kolor, regularna pielęgnacja i wkładanie do środka niektórych przedmiotów z czasem mogą przyczynić się do bogactwa.

Każdy chciałby, by jego portfel był wypełniony wieloma grubymi banknotami. Niektórzy wierzą, że istnieją metody na przyciągnięcie pieniędzy. Wystarczy zwrócić baczną uwagę na kolor portmonetki i to, co do niej wkładamy. Należy też regularnie ją czyścić. Pamiętaj, by do poniższych opisów podchodzić z dystansem i przymrużeniem oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak słaby kurs złotego wpływa na nasze portfele? Wyjaśniamy

Portfel w tym kolorze ma przyciągać pieniądze. Wybierz go w sklepie, a może przynieść ci szczęście

W wielu kulturach wierzy się, że czerwony kolor przynosi szczęście. To symbol kobiet silnych, niezależnych, ambitnych i dążących do celu. Często wiąże się go z ogniem, namiętnością oraz płodnością. Nic więc dziwnego, że niektóre z nas kupują portfel w tej barwie. Dzięki niej przedmiot może przyciągnąć pieniądze i być nimi zawsze wypełniony. W dodatku znalezienie go w pojemnej torebce będzie o wiele łatwiejsze, gdyż intensywny kolor od razu rzuci się w oczy. Noszenie takiej portmonetki przy sobie może też przynieść sukces i wpłynąć pozytywnie na pewność siebie.

Co włożyć do portfela na szczęście? Łuska z karpia i grosik

Oprócz koloru czerwonego szczęście i bogactwo może przynieść też wkładanie do portfela różnych przedmiotów. Najpopularniejszym wierzeniem jest wykorzystanie łuski z wigilijnego karpia, który gości na stołach w wielu domach podczas świąt Bożego Narodzenia. Działanie ma zapewnić obfitość w pieniądzach na cały rok, a także chronić przedmiot przed kradzieżą.

Jeśli dajesz komuś portfel w prezencie, włóż do środka grosik (lub kilka) na szczęście. Niektórzy wierzą, że jego brak może z czasem doprowadzić do bankructwa, a symboliczna moneta pozwoli tego uniknąć i przyciągnie do siebie kolejne, co wpłynie na polepszenie sytuacji finansowej.

Inny przesąd dotyczący portfela. Zawsze dbaj o jego czystość

Niektórzy wierzą, że jeśli portfel jest brudny i zużyty, może nie przyciągać do siebie gotówki. Warto zawsze zaszywać dziury, a w razie konieczności kupować nowy przedmiot i regularnie dbać o ogólną estetykę. W przeciwnym razie pieniądze mogą uciekać.

Więcej o: